Олександр

05 Лютого 2014
Олександр
Добрий день! Уважно прочитав Лист-роз'яснення щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель № 3302-05/46114-06 від 27.12.2013, зокрема перший розділ «Щодо здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів», однак на початку поточного року перед комітетом з конкурсних торгів підприємства стало питання, яке стосується цього роз’яснення, тому прошу розглянути його та дати пораду: Державне спеціалізоване підприємство фінансується за рахунок коштів державного бюджету та за рахунок позабюджетних надходжень (коштів підприємства). На даний час планом використання бюджетних коштів на 2014 рік передбачаються витрати на придбання пально-мастильних матеріалів у сумі 81600 гривень, а планом використання небюджетних коштів на 2014 рік на ці ж витрати – 18370 гривень. Керуючись вартісними межами, встановленими у частині першій статті 2 Закону, конкурсний комітет не включає до річного плану цю закупівлю та проводить її без застосування процедур закупівель. Однак і зараз ясно, що виходячи з середньорічної потреби підприємства у пально-мастильних матеріалах, цієї кількості ПММ на рік не вистачить. Ясно також, що додаткових бюджетних коштів на ці витрати виділено не буде. Реальним джерелом фінансування цих витрат є кошти підприємства, яких на даний час немає ні на рахунку ні в плані, немає твердої впевненості в їх надходженні, взагалі. Потрібно врахувати і той факт, що йдеться про закупівлю пального, ціни на яке постійно змінюються, тому для проведення процедури закупівлі треба мати певну суму коштів для оплати товарів у стислі строки по її проведенні. (Як тут не згадати колишню норму Закону, згідно з якою закупівля пального у талонах не підпадала під його дію). Підкажіть, будь ласка, чи потрібно у разі затвердження додаткових видатків з позабюджетних надходжень проводити процедуру закупівлі? З якої межі – до 100,0 тис.грн., або 100,0 тис.грн. і понад?
Відповідь

Згідно ч.1 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних коштів» цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві – 300 тисяч гривень), а робіт – 1 мільйон гривень, крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені розділом VIII-1 цього Закону, у тому числі на технічне обслуговування,...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи можна кваліфікувати виготовлення містобудівної документації як роботи? Чи не вважатиметься за порушення, якщо Замовник укладе прямий договір, вартість якого не перевищує 1,5 млн. грн, без застосування відкритих торгів, керуючись пунктом 13 Особливостей?
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    10.01.2025 року. Доброго дня! Замовник (бюджетна установа) має намір укласти прямий договір на виготовлення містобудівної документації за ДК 71410000-5 Послуги у сфері містобудування по КЕКВ 2281 «Дослідження і розробки, окремі

  • Чи можна провести відриті торги на допороги
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    Доброго дня!Якщо у 2025 році планується закупити послуги з очікуваною вартістю 75 000,00 грн (річна потреба теж 75 000,00 грн), чи можемо ми провести Відкриті торги з особливостями?

  • Чи можна укласти прямий договір на суму до 100 тис. грн, а потім провести ВТ по одному й тому ж коду ДК?
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    Чи можна укласти прямий договір на суму до 100 тис.грн. а потім провести ВТ по одному і тому ж коду ДК.?

  • Який найшвидший спосіб здійснити закупівлю пального
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    Цікавить таке питання: Комунальна Установа має закупити Паливо. Річна потреба планується 300 000 грн згідно кошторису. На даний момент залишки пального уже вичерпані. Запитання чи можемо ми створити закупівлю за

  • Яким чином звітувати про виконання договору, якщо постачальник виставив рахунок на суму більшу, ніж визначено в договорі, і замовник не може її оплатити?
    15 Січня 2025
    Читати відповідь

    Виникла наступна ситуація. Орган місцевого самоврядування. Згідно договору, укладеного за результатами відкритих торгів, залишок коштів на 01.12.2024 р. становить 140 тис.грн., постачальник виписав рахунок за грудень на 400 тис. грн.

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО