Як уникнути китайського товару при закупівлях

12 Березня 2021
iurij

Як тільки ми, як замовник, оголошуємо відкриті торги чи спрощену закупівлю на певні товари (наприклад водопровідні крани), відразу “попадаємо” на китайську продукцію. Як замовник може від цього захиститися? Якщо ми у технічних вимогах вкажемо, наприклад, конкретну торгову марку чи конкретну країну походження, нас відразу звинуватять у “перешкоджанні конкуренціїї” чи чомусь подібному. Але як тоді бути з головним принципом публічних закупівель – максимальна ефективність? Чому в угоду боротьбі з міфічною корупцією ми повинні закуповувати непотріб, а потім вислуховувати претензії на якість від споживачів наших послуг? Дякую.

Відповідь

Вітаю! Частина 4 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» зазначає, що у вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників. Конструкція «замовник може вказати» говорить про диспозитивну норму Закону, яку замовник може використовувати у власній діяльності. Тобто це право, а не обов’язок замовника, відповідно замовники мають право конкретно вказати назву предмета закупівлі. Дійсно під...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Вітаю, потребую консультацію щодо технічної помилки у специфікації. Сума тендерної
    19 Вересня 2024
    Читати відповідь

    Вітаю, потребую консультацію щодо технічної помилки у специфікації. Сума тендерної пропозиції не змінються

  • Чим відрізняється зразок ТД З Особливостями варіант1 від варіант2???????
    19 Вересня 2024
    Читати відповідь

    Чим відрізняється зразок ТД З Особливостями варіант1 від варіант2???????

  • Закупівля додаткового обсягу
    18 Вересня 2024
    Читати відповідь

    було проведено ЗПП електроенергія, договір діє із початку року, зараз у вересні залишається малий обсяг і не відомо чи вистачить на жовтень. як краще вчинити з даним договором?

  • Відповідальність та закупівля ліків
    18 Вересня 2024
    Читати відповідь

    Доброго дня! Яку ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ несе уповноважена особа закладу охорони здоров’я за здійснення закупівлі лікарських засобів, що в установленому законом порядку зареєстровані в Україні та не включені до зазначеного Національного переліку,

  • Помилка в КЕКВ, що робити?
    18 Вересня 2024
    Читати відповідь

    В річному плані закупівель помилково вказано КЕКВ 2240 а потрібно КЕКВ2282. Чи можливо розірвати договір тільки з описом причини розірвання договору(без ДУ та протоколу)?

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО