щодо нюансів спрощеної закупівлі
Вітаю. Допоможіть будь ласка розібратися.
Згідно абз.4 п.3 ч.7 ст.3 ЗУ «Про публічні закупівлі»(далі Закон) придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої статті третьої, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі: якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку із: розірванням договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендеру, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника.
Виникають такі питання:
1) Основне питання: Договір про закупівлю товару був укладений за результатами проведення спрощеної закупівлі. Сума договору про закупівлю товару менша за 200 000 грн. Якщо такий договір буде розірваний з вини учасника, то чи можна скористатися нормою абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону і укласти прямий договір в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю на строк, достатній для проведення СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ(а не тендеру)?Бо в абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону вказано тільки про ТЕНДЕР, але нічого не сказано про Спрощену закупівлю.
Чи правильно я розумію що поняття «Спрощена процедура» не входить у поняття «Тендер»? Адже наприклад в п.5 ч.7 Закону ці поняття розділяються: «який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.» Чи все ж норму абз.4 п.3 ч.7 ст.3 можна використовувати і укладати договір що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю виключно якщо будемо проводити саме ТЕНДЕР(відкриті торги)? Але по вартісним межам нам потрібно проводити Спрощену закупівлю, а не відкриті торги.
2) Якщо учасник не може постачати товар по старій ціні і договір буде розірваний за взаємною згодою, чо чи рахуватиметься це як «з вини учасника» і чи достатньо цього для застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону і укладання прямого договору на 20%? Чи потрібно в додатковій угоді про розірвання договору за взаємною згодою обов’язково вказувати що учасник не може постачати товар по старій ціні? Яким чином ще можна обгрунтувати застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону?
3) Застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону передбачає укладання прямого договору чи можливо необхідно проводити переговорну процедуру?
4) Якщо застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону передбачає укладання прямого договору то чи правильно я розумію що це може бути простий договір(тобто без умов визначених у ст. 41 Закону) а не договір про закупівлю?
5) Як визначити строк достатній для проведення тендеру? Чи є якісь часові межі? Як правильно прописати строк дії договору на 20% – а саме кінцеву дату строку дії договору? Чи можна укласти такий договір на 20% строком на 2 місяці(адже проведення нової(нових) закупівлі(закупівель) може затягнутися)? Але з іншого боку у нас є слова «: якщо існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі», можливо це накладає певні часові обмеження?
6) Якщо ж договір на 20% все ж можна укласти строком на 2 місяці – то чи можна щоб в ньому одного місяця була одна ціна на товар за одиницю, а наступного місяця інша(змінена за допомогою додаткової угоди)?
7) Чи потрібно в разі застосування абз.4 п.3 ч.7 ст.3 Закону обов’язково все ж укласти новий договір про закупівлю? Наприклад провели 1 раз закупівлю – учасники не прийшли – далі відпала потреба у цьому товарі – не доцільно проводити нову закупівлю – вистачить 20% від попереднього договору. Наприклад коли товар – це газ і коли потепліє його вже не буде потрібно. Чи все ж необхідно і далі проводити нові закупівлі поки не буде укладений договір про закупівлю, адже скористалися абзацом 4 п.3 ч.7 ст.3 Закону, який застосовувався саме з метою задоволенні потреби у здійсненні закупівлі?
Заздалегідь дякую за відповідь.
Доброго дня! Щодо 1 та 2. Для правомірного застосування цього винятку повинні одночасно існувати такі умови: – існує нагальна потреба в закупівлі; нагальна потреба виникла внаслідок розірвання договору про закупівлю; – договір про закупівлю, укладений за результатами процедури закупівлі чи спрощеної закупівлі, розірвано за рішенням суду, за згодою сторін чи в односторонньому порядку, але з вини учасника; – замовник проведе тендер (саме тендер, переговорна процедура не підходить) для укладення нового договору про закупівлю. Відповідно до пункту 13 частини 1 статті...
У вас вже є аккаунт?
Увійти1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. На порталі RADNUK.COM.UA користувач має можливість отримати два типи консультацій: Безоплатні та Платні.
1.2. Безоплатні консультації доступні користувачам порталу RADNUK.COM.UA в кількості та на умовах вибраного тарифного пакета.
1.3. Розділ «Консультації з публічних закупівель» передбачає надання відповідей на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель (щодо питань з будівництва / бухгалтерської, кадрової діяльності чи інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до профільних фахівців відповідного напряму).
1.4. Розгляд документів чи їх частин, визначення предмета закупівлі та/або коду ДК 021:2015, аналіз конкретної закупівлі чи її окремих умов, ціни договору та правомірності її зміни, аналіз чи коментар щодо окремого висновку ДАСУ або рішення АМКУ не входять у рамки надання безоплатних консультацій. Таку послугу можна отримати на платній консультації.
2. БЕЗОПЛАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
2.1. Телефонні безоплатні консультації
2.1.1. Відповіді на запитання за заявками, залишеними з 09:00 до 15:00, надаємо протягом робочого дня з 09:00 до 18:00.
2.1.2. Заявки, залишені після 15:00, можуть бути опрацьовані протягом наступного робочого дня.
2.1.3. Тривалість консультації – не більше 10 хвилин.
2.1.4. Кількість заявок на консультацію визначається згідно з тарифним пакетом користувача.
2.1.5. Якщо користувач не відповів на дзвінок консультанта, був відсутній зв’язок тощо, необхідно створити нову заявку на консультацію.
2.1.6 Текст заявки на консультацію не має перевищувати 1400 символів. Питання має бути чітке і стисле.
2.2. Письмові безоплатні консультації
2.2.1. Відповіді на запитання надаються протягом 5 робочих днів із моменту відправлення питання.
2.2.2. Користувач отримує сповіщення на електронну пошту про те, що питання було опрацьовано і відповідь вже розміщено на порталі.
2.2.3 Текст заявки на консультацію не має перевищувати 1400 символів. Питання має бути чітке і стисле.
3. ПЛАТНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ
3.1. Телефонні платні консультації
3.1.1. Термінові консультації є платними та надаються на умовах попередньої оплати.
3.1.2. Вартість платної консультації визначається індивідуально.
3.1.3. Заявки на термінові консультації опрацьовуються поза чергою.
3.1.4. Термін зворотного зв’язку по заявках на термінову консультацію — до 1 години.
3.2. Інші платні консультації та тендерний супровід
3.2.1. Для отримання інших платних консультацій, перевірки, складання документації або повного супроводу користувач може залишити заявку на сайті: https://goszakupka.com.ua/
4. ЗГОДА СТОРІН
4.1. Залишаючи запит на консультацію, користувач погоджується з правилами користування розділом «Консультації з публічних закупівель» https://radnuk.com.ua/faq-rules/ порталу RADNUK.COM.UA
Добрий день! Ситуація 1. В складі тендерної документації на закупівлю зварювального обладнання вимагалася цінова пропозиція за встановленою формою. Також до цінової пропозиції є інструкція (роз’яснення) щодо заповнення окремих колонок цінової
Вітаю! Закупівля на ноути за кошти UF не відбулася (499 тис грн) через відсутність пропозицій, що робити далі?
Скажіть будь-ласка чи заступник директора з економічних питань державної установи може бути уповноваженою особою? Якщо так, то яка доплата йому встановлюється? В розмірі …% від посадового окладу фахівця з публічних
доброго дня. питання наступне. уповноважена особа – є заступником начальника відділу господарства. коли йде у відпустку – обов’язки покладають на начальника відділу бух обліку – головного бухгалтера. обидві посади є
є 1-й договір на ПР проїзної дороги від вул. Х до житлового будинку по вул.Х 15 на 150000,00грн. і 2-й ПР проїзної дороги від житлового будинку по вул.Х15 до простекту
Ви отримаєте відповідь в найближчий час.
Ваша розмова може бути записана.
Бажаєте оперативно отримати відповідь на ваше запитання, пов’язане з розумінням законодавства у сфері публічних закупівель, підготовкою документів чи участю в закупівлях?
Наші фахівці вас проконсультують та нададуть змістовні юридичні відповіді. Термінові консультації є платними та надаються на умовах попередньої оплати.
Ви обрали письмову відповідь. Відповідь буде надана протягом 5-ти робочих днів. Відслідковуйте свою електронну пошту
Отримати письмові та телефонні консультації від експертів порталу можуть лише користувачі з доступом Профі. Оформіть передплату та консультуйтеся без обмежень.
Доступ до понад 13 000 письмових консультацій та експертних матеріалів
Актуальну нормативно-правову базу
900+ актуальних зразків документів
Оперативні сповіщення про важливі зміни та події у сфері публічних закупівель
36 електронних книг та тематичних добірок
Знижка 15% на навчальні програми Академії Радник
Понад 20 тестів для самоперевірки
та підтвердження кваліфікації уповноваженої особиПисьмові онлайн-консультації
щодо публічних закупівель 24/7Гаряча лінія Радника
Унікальні сервіси та калькулятори
або введіть код запитання
Error: Contact form not found.
зателефонуємо Вам найближчим часом!