Чи можна укладати додаткові угоди, у яких змінюється лише розподіл джерело фінансування?

25 Січня 2021
olena

Укладено договір за результатами проведення відкритих торгів на закупівлю електроенергії до затвердження кошторису, на загальну суму 4 000 000,00 грн, в тому числі за рахунок коштів державного бюджету – 3 000 000,00 грн. , коштів, що надходитимуть як відшкодування від орендарів – 1 000 000,00 грн.
Затвердили кошторис на зазначені видатки у розмірі 2 000 000,00 грн. з розрахунком на те, що в майбутньому даватимуть додаткові кошти або здійснюватимуть перекидку з інших фондів.
Питання:
1. Чи можна не зменшувати суму договору та обсяг закупівлі, а змінити лише джерела фінансування (укласти додаткову угоду, якою не змінювати загальну суму договору, а лише змінити розподіл коштів по фінансуванню, тобто прописати, що за рахунок коштів державного бюджету – 2 000 000,00 грн. (зменшити відповідно до кошторису), коштів, що надходитимуть як відшкодування від орендарів – 2 000 000,00 грн. (збільшити на 1 000 000,00))?
2. Чи можна взагалі укладати додаткові угоди, у яких змінюється лише розподіл джерел фінансування (що, на нашу думку, не є істотною умовою договору), без зміни суми (ціни) договору та обсягу товару, та чи необхідно публікувати такі угоди?
Наперед вдячна за відповідь!

Відповідь

Доброго дня! Частина 5 статті 41 Закону про закупівлі — це імперативна норма, що містить  виключний перелік підстав для внесення змін до договору про закупівлю, а тому замовники не можуть вносити зміни до істотних умов договору про закупівлю в будь-яких інших випадках. До істотних умов господарського договору відповідно до статті 180 Господарського кодексу України відносять 4 групи умов:

  1. умови, визнані законом як істотні;
  2. умови, які є необхідними для договорів даного виду;
  3. умови, щодо яких на вимогу однієї зі сторін повинна бути досягнута згода;
  4. умови про предмет, ціну та строк дії договору.

Предмет договору своєю чергою охоплює найменування (номенклатуру,...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
  • Документи, щоб обґрунтувати очікувану вартість
    01 Травня 2024
    Читати відповідь

    ПДоброго дня!Які документи потрібно мати замовнику, щоб обґрунтувати очікувану вартість запланованого тендеру?

  • Хто відповідальний за визначення очікуваної вартості закупівлі
    01 Травня 2024
    Читати відповідь

    ПДоброго дня. Підкажіть, будь-ласка, хто відповідальний у Замовника за визначення очікуваної вартості закупівлі? Дякую.

  • Чи правомірне відхилення
    01 Травня 2024
    Читати відповідь

    ППідкажіть, будь ласка, чи є правомірним відхилення учасника закупівлі, якщо замовник виставив вимогу про те,що учасник має надати Довідку про наявність в учасника техніки, будівельних машин та механізмів (власних, залучених

  • Зміни до Настанови. Змінами № 4
    01 Травня 2024
    Читати відповідь

    ПДоброго дня! Підскажіть будь ласка де знайти посилання на статтю у якій буде прописано врахування інфляційних ризиків при твердій ціні робіт, які вимоги ставляться до учасника при закупівлі робіт Відкриті

  • Тристоронній договір
    01 Травня 2024
    Читати відповідь

    ППідкажіть будь ласка, планується укладання тристоронього договору щодо ремонту доріг. Перша сторона замовник – ОМС, друга сторона – виконавець, третя сторона – інвестор, який буде здійснювати фінансування робіт. Чи оприлюднюється

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО