щодо належності чи неналежності підприємства до категорії «замовник»

24 Грудня 2020
mariia

ЗАПИТ

Про надання роз’яснень щодо належності чи
неналежності підприємства категорії «замовник»
в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі»

1. Пунктом 3 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIIІ, зі змінами і доповненнями (в редакції Закону від 19.09.2019 № 114-IX), надано визначення поняття «замовники»: юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені у пунктах 1 і 2 цієї частини) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі…

2. В розвиток положень законодавчих норм Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Уповноважений орган) видано лист-роз’яснення від 21.05.2020 № 3304-04/32275-06 «Щодо визначення замовників», який на прикладах надає тлумачення цього терміну та розмежування понять «замовник»-«не замовник».
Однак, в нашого комунального підприємства виникають сумніви щодо його належності або неналежності до замовників в розумінні Закону. Це пов’язано, насамперед, з наступним:
Відповідно до Статуту підприємства:
1) Львівське комунальне підприємство «Музей «Личаківський цвинтар» (код ЄДРПОУ 13808643) створене Львівською міською радою (далі – Власник) згідно з рішенням 2-ої сесії 21 скликання від 10.07.1990 року «Про створення історико-культурного заповідника «Личаківський цвинтар»; Ухвалою 4-ої сесії 21-го скликання від 05.11.1990 року «Про затвердження Положення про історико-культурний заповідник «Личаківський цвинтар»; Ухвалою сесії від 28.10.1991 року «Про зміни до Положення про історико-культурний заповідник «Личаківський цвинтар»; Ухвалою сесії № 229 від 13.05.1999 року «Про внесення змін та доповнень до Ухвали Львівської міської ради народних депутатів від 28.10.1991 року та підпорядковується Управлінню охорони історичного середовища Львівської міської ради Департаменту (надалі – Уповноважений орган) – (п.1.1.).
2) ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» є правонаступником Державного комунального підприємства Історико-культурний госпрозрахунковий музей «Личаківський цвинтар» – (п.1.2.).
3) Музей діє в організаційно-правовій формі Львівського комунального підприємства відповідно до ст.7 аб.7 Закону України «Про музеї та музейну справу» та виконує функції спеціалізованого підприємства відповідно до ст.9 Закону України «Про поховання та похоронну справу», а також, функції, визначені на підставі ст.33 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та Постанови КМУ № 1149 від 24.07.2003р. – (п.1.4.).
4) ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» виконує функції охорони пам’яток історії культури та мистецтва на території, яка йому підпорядкована – (п.1.8.).

3. В той же час, відповідно до розділу 2 Підприємство створене з метою:
2.1.1. Отримання прибутку від надання ритуальних послуг згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу», надання послуг від всіх видів господарської діяльності.
Отримання прибутку за спеціалізовану діяльність підприємства з надання ритуальних послуг згідно Закону України «Про поховання та похоронну справу».
2.1.2. Забезпечення збереження пам’яток історії, культури мистецтва і архітектури, їх облік відповідно до чинного законодавства. Розширення та зміцнення міжнародних, культурних та наукових зав’язків в питаннях вивчення збереження, реставрації і популяризації пам’яток музею.
2.1.3. Задоволення духовних запитів громадян з питань історії, культури та мистецтв, ознайомлення з надбанням вітчизняної та світової культур відповідно до законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про музеї та музейну справу».

4. Згідно п.4.2. Статуту, майно підприємства є комунальною власністю громади м. Львова і закріплюється за підприємством на праві господарського відання, здійснюючи право повного господарського відання. Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
Внески в статутний фонд Підприємство отримує від Уповноваженого органу на власний банківський рахунок згідно ухвал міської ради, рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови без їх цільового призначення (на ведення господарської діяльності).
Крім цього, підприємство не отримує бюджетних коштів з Державного бюджету України, а тому в Підприємства відсутній власний казначейський рахунок.

5. Виходячи з вищенаведеного та листа-роз’яснення Мінекономіки від 21.05.2020 № 3304-04/32275-06 «Щодо визначення замовників» – Львівське комунальне підприємство «Музей «Личаківський цвинтар» не мало б належати до категорії «замовник» в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».

Однак, в нас викликає сумнів стосовно закріплених за ним функцій охорони пам’яток історії культури та мистецтва, згідно Законів України «Про музеї та музейну справу» та «Про охорону культурної спадщини» (хоча на виконання цих функцій не отримує жодних коштів ні з державного ані з місцевого бюджетів, а заробляє самостійно), тому просимо проаналізувати вищенаведене та надати відповідь: ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» належить до замовників у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» чи не належить?

Відповідь

Доброго дня! Зазначені у вашому питанні дії надаються на платній основі. Якщо дане питання для вас досі актуальне звертайтесь за телефоном (066) 616-48-98, (067) 503-01-36, (063) 807-17-91 або переходьте за посиланням http://goszakupka.com.ua/

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Вас може зацікавити
  • У нерезидента немає КЕП/УЕП
    07 Травня 2024
    Читати відповідь

    ПЗгідно тендерної документації на пропозицію в цілому обов’язково повинен бути накладений кваліфікований електронний підпис (КЕП) або удосконалений електронний підпис (УЕП) посадової/уповноваженої особи учасника процедури закупівлі. Підкажіть яке роз`яснення надати учаснику

  • yademidova@gmail.com
    07 Травня 2024
    Читати відповідь

    Пyademidova@gmail.com

  • Оприлюднення звіту про виконання договору пп. 6 п. 13
    06 Травня 2024
    Читати відповідь

    ПЧи оприлюднювати звіт про виконання договору, укладеного відповідно до пп.6 п.13 Особливостей?

  • Надання двох аналогічних договорів на загальну суму за одним об’єктом
    06 Травня 2024
    Читати відповідь

    ПВідповідно до умов тендерної документації учасники у складі тендерної пропозиції повинні надати: «Інформаційну довідку про виконання аналогічних договорів згідно Додатку 7 цієї документації, завірені копії підтверджуючих документів, а саме: аналогічних

  • Відповідність тендерної пропозиції
    06 Травня 2024
    Читати відповідь

    ПЯкщо в тендерній документації замовника було зазначено: “Учасник надає скановану копію з оригіналу декларації виробника або іншого документу, який відповідно до чинного законодавства посвідчує якість запропонованого товару відповідно до Технічних

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО