Міністерство економіки України повідомляє, що земельні торги в державній електронній системі Прозорро.Продажі принесли організаторам понад 1 млрд грн від початку 2025 року.
З цих коштів 577,3 млн грн на рік надходить від оренди, понад 331,2 млн грн — дохід від продажу державних та комунальних несільськогосподарських земель та приватних ділянок, понад 123,1 млн грн залучили від реалізації арештованих земель.
Від початку року в системі відбулося майже 3,4 тис. успішних онлайн-аукціонів. За цей час земельні торги в системі вже оголосили понад 1,3 тис. організаторів.
Більшість успішних торгів припадає на громади: понад 2,3 тис. реалізовані комунальні ділянки принесли до місцевих бюджетів майже 489 млн грн. Найбільше торгів відбулося на: Одещині — 236, Львівщині — 234, Черкащині — 205.
За землі на онлайн-аукціонах від початку року вже позмагалися майже 6,3 тис. учасників. У середньому конкуренція на торгах становить понад три учасники. Фінальна ціна ділянок за результатами онлайн-аукціонів зросла більш ніж удвічі.
Нагадаємо: торги з реалізації землі в системі Прозорро.Продажі відбуваються з жовтня 2021 року.
Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель: