Згідно пп 9 п. 1 ст. 17 Закону України «Про

24 Липня 2020
Анна

Згідно пп 9 п. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» повинна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститись інформація про кінцевого бенефіціарного власника в тому числі, якщо засновник – юридична особа: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу). У разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник – юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності. Питання: 1) Якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформація про кінцевого бенефіціарного власника не містить відомостей про дату народження, країну громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а також ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником (це персональні дані), то ми повинні відхилити такого учасника? 2) Ми дивилися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформацію про кінцевого бенефіціарного власника за різними підприємствами і ні в одного не має такої інформації, то виходить, що потрібно всіх відхиляти і торги не відбудуться? Приклад моніторингу з приводу не повних даних про кінцевого бенефіціарного власника в закупівлі https://my.zakupki.prom.ua/cabinet/purchases/state_purchase/monitorings/14282678/9a1318b9bfc64e3a93485856757eeb42 (UA-2019-12-24-000458-a) В той же час Північний офіс Держаудитслужби підписав договір по відкритим торгам по закупівлі https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-02-06-003602-b/lot-5d2af4885bc30d0231881aed72771ec4 (UA-2020-02-06-003602-b) де в постачальника ТОВ “ЕНЕРГОГАЗРЕЗЕРВ” (ЄДРПОУ: 36860996) теж не всі дані по кінцевому бенефіціарному власнику.

Відповідь

Добрий день! Щодо першого та другого питання: 28.04.2020 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX (далі — Закон № 361-IX), яким не тільки оновлено правила фінансового моніторингу, але й суттєво змінено вимоги й процедура розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб. Найбільш суттєвими з позиції застосування підстави для відмови учасникові в участі у процедурі закупівлі, згідно з пунктом 9...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Не відбулись відкриті торги через відсутність учасників. Чи є обов’язок укладати прямий договір в такому випадку, які строки?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Відкриті торги не відбулись, оскільки не було подано жодної пропозиції учасника. Які подальші дії уповноваженої особи в такому випадку? Чи є обов’язок укладати прямий договір в такому випадку, які строки?

  • Замовником оголошено відкриті торги на 176 тис грн, в результаті проведення яких було відхилено всіх учасників. Чи може замовник укласти прямий договір до 100 тис грн, якщо потреба та обсяги не змінилися?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Замовником було оголошено ВТО на 176 000 грн. (товар з послугою), після розгляду ТП учасників були відхилені всі пропозиції, тобто договір не укладено. Чи може замовник наразі укласти прямий договір

  • Наше підприємство змінює назву. Які додаткові документи ми маємо оформити з постачальниками?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Наше підприємство змінює назву. Договора на поставку продукції заключені до 31.12.2025р. Які додаткові документи ми маємо оформити з постачальниками у зв’язку з доною процедурою.

  • Чи потрібно вимагати від учасників та переможців запиту пропозицій якісь установчі документи?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Чи потрібно вимагати від учасників та переможців запиту пропозицій якісь установчі документи?

  • Чи має право замовник не тільки збільшити ціну товару в договорі, але й зменшити обсяги закупівлі?
    06 Липня 2025
    Читати відповідь

    Нами був укладений договір на закупівлю дизельного палива та бензину. У зв’язку з півдищенням ціни товару, Постачальник звернувся з пропозицією внесення змін в договір щодо ціни та надав висновок торгово-промислової

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО