Щодо закупівлі генераторів.

11 Квітня 2023
mar-iana

Доброго дня!
Очікувана вартість закупівлі без ПДВ. Предметом закупівлі визначено придбання та встановлення генераторів (код ДК 021:2015: 31120000-3 — Генератори), що передбачає поставку, монтажні пусконалагоджувальні роботи.
У Розділі ТД “Оцінка тендерної пропозиції” зазначено наступне:
«Критерієм оцінки є стовідсотково ціна тендерної пропозиції.
Генератори входять до переліку товарів, які звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до Переліку таких товарів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 «Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита» (зі змінами і доповненнями). Учасник визначає ціни на товар/послуги/роботи, що він пропонує поставити/надати/виконати за договором про закупівлю, з урахуванням податків і зборів (в тому числі податку на
додану вартість (ПДВ), у разі якщо учасник є платником ПДВ, крім випадків коли предмет закупівлі не оподатковується), що сплачуються або мають бути сплачені, усіх інших витрат, передбачених для товару/послуг/робіт даного виду.
Ціна тендерної пропозиції учасника розраховується з врахуванням всіх податків і зборів та обчислюється без врахування ПДВ.
На виконання вимог Постанови № 1178 Замовник зазначає про неприйняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої буде вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена Замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів.
Ціна тендерної пропозиції не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену в оголошенні про проведення відкритих торгів, з урахуванням абзацу другого пункту 28 Постанови № 1178.».

Учасник подав свою цінову пропозицію без ПДВ ( у т.ч. не включив ПДВ на монтажні та пусконалагоджувальні роботи) є платником ПДВ.
Чи повинен був учасник включити ПДВ на такі роботи? Чи підлягає така пропозиція відхиленню?

Відповідь

Вітаю! Дійсно, враховуючи віднесення такого товару як генератори до переліку товарів, затверджених Постановою від 20 березня 2020 року № 224 закупівля генераторів має здійснюватися без ПДВ. Крім того, відповідно до наведеної Вами в питанні інформації в документації встановлено вимогу, зокрема, про те, що  Ціна тендерної пропозиції учасника обчислюється без врахування ПДВ. Враховуючи викладене, якщо учасник не нарахував ПДВ на ціну своєї Пропозиції підстав для відхилення Пропозиції не вбачається. Також рекомендую ознайомитись зі статтею: Мінекономіки про закупівлю генераторів, трансформаторів, інверторів...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Про прямі допорогові договори на поточні ремонти в машинозчитувальном форматі
    20 Серпня 2025
    Читати відповідь

    Вас турбує Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради. Підскажіть будь ласка, чи повинні ми завантажувати на майданчик Zakupivli Pro прямі допорогові договори на поточні ремонти в машинозчитувальном форматі.

  • Як погодити проект “Інтерактивні панелі” по Ukraine Facility від 500 тис.?
    20 Серпня 2025
    Читати відповідь

    Як правильно погодити проект “Інтерактивні панелі” по Ukraine Facility від 500 тис.? Та який потрібен перелік документів?

  • Поточний ремонт двох окремих будівель
    20 Серпня 2025
    Читати відповідь

    Доброго дня! Якщо на балансі установи 2 окремі будівлі, чи потрібно сумувати вартість поточного ремонту по обох будівлях разом, чи можна рахувати окремо по кожній будівлі? Зазделегідь дякую за зворотній

  • Договір вартістю 40 тис. грн, чи застосовувати норми прозорого будівництва
    20 Серпня 2025
    Читати відповідь

    При публікуванні договору “Поточний ремонт зовнішнього вуличного освітлення” на загальну суму 40 000 грн чи є необхідність завантажувати скан копію договору з додатками у форматі пдф та у машинозчитувальному форматі?

  • Поточний ремонт: визначення предмета закупівлі
    20 Серпня 2025
    Читати відповідь

    Доброго дня! Як правильно визначати річну вартість предмета закупівлі для поточного ремонту, щоб не порушувати Закон: рахувати окремо по кожному коду ДК чи сумувати всі поточні ремонти? Державна установа. Зазделегідь

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО