Зміни до деяких законодавчих актів України
Сьогодні Урядом прийнято ще один Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я», (раніше ми писали про Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)»), Законом, зокрема, передбачено:
- Визначено Особу, уповноважену на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я (Закупівельна організація), та порядку її роботи на нормативно-правовому рівні.
- Детальний порядок ввезення, постачання і цільового використання медичних товарів затверджуватиметься Кабміном.
- Впроваджено два види спрощених процедур реєстрації для пріоритетних для населення України лікарських засобів, що підлягатимуть закупівлі цією Особою за кошти державного бюджету.
- Законом продовжено до 31 березня 2022 року термін дії реєстраційних посвідчень на лікарські засоби, що закуповуються спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі, виданих до 31 березня 2020 року. Відповідні лікарські засоби зможуть знаходитися в обігу лише для цілей закупівель за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я.
Держказначейство працює в штатному режимі
Державна казначейська служба України працює в звичайному режимі та продовжує здійснювати казначейське обслуговування бюджетних коштів. Однак рекомендує при здійсненні розрахунково-касового обслуговування використовувати систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство»
Щодо особливості роботи ліцензіатів у період карантину
З урахуванням рішень Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року, 19 ліцензіатам, що здійснюють діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, на період дії карантину:
- Максимально обмежити роботу центрів обслуговування клієнтів та інформаційно-консультаційних центрів.
- Забезпечити вирішення спірних питань споживачів телефонним зв’язком та/або онлайн через мережу інтернет, зокрема через кол-центри, особисті кабінети споживача тощо.
- Організувати гнучкий графік роботи персоналу, у т.ч. дистанційно, де це є можливим.
- Максимально скоротити кількість службових відряджень персоналу.
Призупинити винесення попереджень, здійснення відключень, застосування інших санкцій по відношенню до побутових споживачів
Антимонопольний Комітет стежить за ситуацією на ринках фармпродукції
АМКУ офіційно повідомляє: факти необґрунтованого підняття цін на лікарські засоби та предмети гігієни будуть ретельно досліджуватися в максимально стислі терміни. Те ж саме стосується й інших потенційних зловживань, наприклад, створення штучного дефіциту