Змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законодавчих актів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану» до законодавства, яке регулює закупівельну сферу, запроваджено декілька нововведень.
По-перше, розширено Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Ключовою зміною є те, що під час війни для замовників особливості закупівель товарів, робіт і послуг встановлюватиме Уряд. Такі особливості діятимуть саме під час воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.
По-друге, згідно зі змінами Уряд також визначатиме і особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.
По-третє, для вчинення вищевказаних дій законодавець прямо передбачив відповідні повноваження Уряду у Законі України «Про правовий режим воєнного стану» згідно зі змінами до статті 121 цього Закону. Так, з урахуванням внесених змін Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях визначає особливості здійснення оборонних та публічних закупівель із забезпеченням захищеності державних замовників і замовників від воєнних загроз.
З огляду на внесені зміни до законодавства замовники під час здійснення закупівель товарів, робіт і послуг під час воєнного стану в подальшому будуть керуватися особливостями, які має визначити Уряд на виконання вимог цього Закону.
Кожні зміни до Закону є викликом для закупівельників. Академія Радник за безпосередньої підтримки порталу RADNUK.COM.UA приймає цей виклик і готова розповісти вам у нашому відеонавчанні, яке наведене нижче, як далі працювати у сфері публічних закупівель з огляду на зміни.
Долучайтесь до відеонавчання, підготовленого фахівцями Академії Радник, для отримання нових закупівельних знань.
Інформація буде корисною для всіх замовників та учасників сфери публічних закупівель, які під час воєнного стану купують та продають товари, роботи й послуги. А також для новопризначених відповідальних осіб, яким під час воєнного стану доручили займатися закупівлями, уповноважених осіб, юристів, економістів, керівників підприємств, установ і організацій, які займаються закупівлями.
Ключове про відеонавчання:
- розберемося, що таке локалізація виробництва;
- визначимо, що таке ступінь локалізації виробництва;
- розберемося, якою є мета внесення змін до Закону;
- визначимо, яким чином учасникам підтверджувати відсоток локалізації виробництва для участі в закупівлях;
- розберемося з тим, які ризики для проведення ефективних закупівель може містити впровадження цих змін;
- і насамкінець розглянемо підстави для визнання договору нікчемним.
Нагадаємо, що для вашої зручності ми зробили окремий розділ «Локалізація», де зібрали всі статті, інтерв’ю, приклади документів тощо, які стосуються локалізації виробництва, розділ буде доповнюватися новими матеріалами. Ознайомтесь із цим розділом після перегляду вебінару:
Більше по темі читайте у статтях: