Щодо сумуванні кодів ДК та розрахунку потреби

05 Липня 2022
anna

згідно останніх змін до Постанови 169 Замовники мають проводити спрощені закупівлі. В мене два запитання: 1) стосовно сумування кодів ДК при визначенні способу проведення закупівлі, якщо, наприклад, ми закуповуємо паливо по визначеному коду ДК в липні на суму 80 000,00 грн, згідно Постанови 169 проводимо спрощену закупівлю, а на наступний місяць по цьому самому коду ДК закуповуємо паливо вже на 30 000,00 грн, то ці коди сумуються і спрощену закупівлю все одно потрібно оголошувати, чи кожен новий договір вважається новим предметом закупівлі і коди ДК не сумуються? Також може бути ситуація, що спрощену на паливо чи будь-який інший Товар ми провели, але в кінці місяця потрібно ще докупити на суму менше 50 000,00 грн, яку в такому разі бути, докупляти по прямому договору чи знов оголошувати спрощену закупівлю?
2) Як згідно останніх змін до Постанови 169 розраховувати потребу на закупівлю товарів по певному коду ДК, визначати потребу на місяць, чи на більш тривалий період ? Дякую за відповідь.

Відповідь

  Вітаю! Якщо замовник проводить закупівлі згідно з Постановою № 169, то він має можливість чинити двома способами. Спосіб 1. Замовник не «сумує» закупівлі за кодом ДК,  посилаючись на роз’яснення та консультації Мінекономіки Замовник виходить з того, що він не міг передбачити початок війни, так само як і не може заздалегідь об’єктивно передбачити виникнення нової чи додаткової потреби в товарах, роботах чи послугах під час воєнного стану. При цьому Мінекономіки в листі № 3304-04/16796-06 від 22.04.2022 зокрема, зауважило: «з огляду...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Закупівля бензину разом з послугою зберігання
    13 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Наша організація запланувала здійснити закупівлю паливно-мастильних матеріалів наливом у кількості 20 тисяч літрів. У зв’язку з тим, що ми не маємо відповідної матеріально-технічної бази та ліцензії на зберігання такого виду

  • Застосування пп. 6 п. 13 Особливостей
    13 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Доброго дня! Поточний ремонт ганку, холу, першого поверху (частково) та кабінетів №10, №2 будівлі(очікувана вартість 600 тис. грн.) Проведено дві процедури відкритих торгів з особливостями згідно з Постановою КМУ №

  • Договір не виконувався через відсутність фінансування
    13 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Якщо провели ЗЦП на очікувані кошти, фінансування не відбулось. Як закрити договір?

  • Чи потрібні паперові протоколи та як їх нумерувати
    13 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Які протоколи обовязково повинна формувати уповноважена особа і чи потрібно формувати паперовий протокол затвердження річного плану, якщо він формується ЕСЗ? і як краще нумерувати протоколи?

  • Норми локалізації та кабель
    13 Листопада 2025
    Читати відповідь

    Вітаю. Питання щодо додаткового переліку локалізованих товарів: 1. Якщо закупівля уже на прозоро, але не виділена необхідність про підтвердження локалізації товарів, то які саме зміни необхідно внести та у які

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО