Щодо переговорної процедури

03 Червня 2022
mariia

Підкажіть, будь ласка, вкінці 2021р. було оголошено відкриті торги з публікацією англійською мовою на закупівлю Електричної енергії. При проведенні прекваліфікації учасників, Замовником не допущено одного учасника до аукціону. Вказаний учасник подав скаргу в АМКУ. Після розгляду скарги, АМКУ вирішив недопустити двох учасників до аукціону і як наслідок закупівля набула статусу така, що не відбулась.
На початку лютого 2022 р. Замовником знову оголошено відкриті торги з публікацією англійською мовою, але на етапі прийому пропозицій на початку березня було подано скаргу на умови тендерної документації. Замовником враховані викладені у скарзі вимоги та внесені зміни у тендерну документацію, продовжено термін прийому пропозицій з врахуванням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» щодо термінів внесення змін у тендерну документацію та часу закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій. На час дії воєнного стану АМКУ призупинив свою діяльність на невизначений час. Закупівля набула статусу призупинена до розгляду скарги АМКУ. У травні АМКУ, враховуючи внесені замовником зміни до тендерної документації, вирішив припинити розгляд скарги. Але оскільки не було подано жодної пропозиції закупівля знову набула статусу такої, що не відбулась.
Відповідно до п.1. ч.2. ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі», переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.
Враховуючи норми Закону та Постанову КМУ №169, чи може Замовник на даний час провести переговорну процедуру відповідно до п.1. ч.2. ст.40 Закону на закупівлю електричної енергії до кінця року в умовах дії воєнного стану?

Відповідь

  Вітаю. Пунктом 2 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. У першій процедурі взяли участь двоє учасників, тобто...

Створіть аккаунт, щоб читати цю відповідь

У вас вже є аккаунт?

Увійти

Проводимо консультації з публічних закупівель

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо питань з будівництва/бухгалтерської чи кадрової діяльності, інших питань, що виходять за рамки публічних закупівель, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Надаємо відповіді на запитання ВИКЛЮЧНО у сфері публічних закупівель
(щодо інших питань, просимо звертатися до фахівців відповідного напряму)

Важливо! Перед запитом на консультацію обов'язково ознайомтесь з правилами

Вас може зацікавити
  • Чи застосовується машинозчитувальний формат до договорів по п. 13 Особливостей
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    Просимо надати роз’яснення про таке. Відповідно до змін від 23.05.2025 до наказу Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» договір про закупівлю, зазначений в

  • НУШ за кошти Фасіліті: товару немає в каталозі
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    Закупівля здійснюється згідно Facility. Замовник планує закупити інтерактивні панелі, технічні характеристики яких не має на прозоро маркеті. Чи може Замовник в такому випадку провести відкриті торги. Дякую.

  • Аналогічний договір та 24 години
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    Така справа, якщо в тендерній документація вимагалося наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, а Учасник надав Аналогічний договір в розумінні цієї документації на поставку даного товару, але в Договорі

  • Локалізація до пального
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    при закупівлі Бензину А-95 та дизельного пального, потрібно застосовувати локалізацію? закупівля на суму 950 000 грн?

  • Додаткові складові частини до предмета закупівлі – додатковий обсяг товару?
    19 Липня 2025
    Читати відповідь

    підкажіть будь ласка, чи вважається закупівля додаткових складових частин до предмета закупівлі, додатковим обсягом товару та чи можливо укласти договір без використання електронної системи закупівель згідно з пп. 7 п.

  • До усіх питань
    Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО