- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Нотатки закупівельника: згадуємо найважливіше про аналогічний договір у закупівлях

Відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі) замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Одним із найчастіше застосовуваних кваліфікаційних критеріїв є наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів). Ураховуючи цю обставину, зафіксуємо таке:

1) аналогічний договір у процесі виконання, хоча в тендерній документації вимагався виконаний договір;

2) у тендерній документації вимагалось надання двох аналогічних договорів, натомість переможець закупівлі надав один аналогічний договір;

3) неподання додаткових угод, які є невід’ємними частинами договору. Більше порушень — у статті «Аналогічний договір: 11 вимог та неуважність замовника».

Цікавить питання:що робити, якщо ви — новостворене підприємство і договір ще не підписували, відповідно, досвіду ще немає? Чи доцільно такому підприємству брати участь у тендері, якщо там є вимога «наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)»? Відповідь дізнаєтесь зі статті «Більше не значить краще, або Скільки аналогічних договорів має надати учасник».

Ба більше, у статті «Аналогічний договір: на що слід звернути увагу усім сторонам процесу» дізнаєтесь, чи варто встановлювати в тендерній документації вимогу щодо обсягу постачання та виконання аналогічного договору на рівні 90 %.

Ще більше про аналогічні договори дізнаєтесь у статтях «Визначення аналогічного договору», «Аналогічний договір у складі тендерної пропозиції: вимоги до оформлення та неприпустимі недоліки», «Поняття ‟аналогічний договір”. Як трактує суд?».