- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Як провести запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозиції) за Постановою № 1178

Поняття «запит ціни пропозиції» змінено на термін «запит пропозицій постачальників». Нерідко закупівлю шляхом використання електронного каталогу в закупівельній спільноті за звичкою називають запитом ціни пропозиції, хоча такого поняття вже не існує. У матеріалі розповімо, як провести запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозиції) у 2024 році, надамо посилання на статті, у яких ви знайдете інструкцію, як закуповувати та продавати через електронні каталоги, наведемо матеріали, у яких є роз’яснення щодо найважливіших питань щодо цього виду закупівель, також ви отримаєте порцію зразків, які знадобляться при здійсненні закупівель через Прозорро Маркет.

Відповідно до пункту 10 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі — послуги з поточного ремонту)), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» (далі — Порядок №  822), з урахуванням положень, визначених цими особливостями.

Згідно з пунктом 12 Особливостей у запиті пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість якого є меншою ніж 500 тис. гривень, замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення в межах специфікації товару, визначеної адміністратором електронного каталогу. Запит пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 500 тис. гривень, здійснюється відповідно до специфікації товару, сформованої адміністратором електронного каталогу, яка не передбачає можливості замовника самостійно визначати інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення.

Щоб належним чином зрозуміти та правильно застосовувати норми закупівельного законодавства щодо здійснення закупівель з використанням електронного каталогу за запитом пропозицій постачальників з урахуванням норм Особливостей, пропонуємо вашій увазі перелік корисних посилань на статті щодо здійснення закупівлі через Прозорро Маркет.

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозиції): інструкція

Насамперед радимо вам ознайомитися зі статтею «Алгоритм закупівель через електронний каталог за Особливостями з 02.11.2023», у якій наведена поетапна схема та детальний алгоритм закупівель за допомогою електронного каталогу в Prozorro Market.

Доступ до порталу «Радник у сфері публічних закупівель» також можна закупити через запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозиції). Щоб дізнатись, як це зробити, ознайомтесь з покроковою інструкцією закупівлі доступу до порталу Радник шляхом запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі Prozorro Market через різні майданчики: «Як закупити доступ до порталу Радник шляхом запиту пропозицій постачальників в е-каталозі (Prozorro Market) на майданчику Zakupivli.pro», «Як купити доступ до порталу Радник шляхом запиту пропозицій постачальників в е-каталозі (Prozorro Market) на майданчику SmartTender».

Якщо ж вас цікавить, як учаснику подати пропозицію в запиті пропозицій постачальників у Prozorro Market, то перш за все зауважимо, що для того, щоб продавати через Prozorro Market, потрібно бути зареєстрованим на будь-якому акредитованому електронному майданчику Прозорро. Після реєстрації на майданчику потрібно бути кваліфікованим у Прозорро Маркет. Для цього необхідно подати заявку до оголошеного відбору певної категорії товару. Інформація про перелік актуальних відборів відображається в особистому кабінеті на вибраному вами майданчику. Детальніше — у статті «Як взяти участь у запиті пропозиції в Прозорро Маркет з 01.09.2023».

Запит пропозицій постачальників (запит цінових пропозицій) — 2024: роз’яснення

Наведемо питання, які найчастіше виникають у замовників під час проведення запиту пропозицій постачальників (запиту цінових пропозицій).

Якщо запит пропозицій постачальників (запит цінових пропозицій) не відбувся, то чи може замовник повторно оголосити ЗПП на цю саму кількість товару, але при цьому збільшивши очікувану вартість? Особливості не містять заборони щодо збільшення очікуваної вартості закупівлі при повторному оголошенні запиту пропозицій постачальників (запиту цінових пропозицій). Тож замовник має можливість збільшити очікувану вартість, окрім випадку, якщо здійснювалась закупівля медичних засобів чи медичних виробів відповідно до пункту 11-1 Особливостей. У такому разі збільшувати ціну заборонено, адже відповідно до абзацу 2 пункту 11-1 Особливостей, якщо закупівля через каталоги не відбулась, замовник може провести відкриті торги, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або повторно використати каталоги. Детальніше — у статті «Добірка питань-відповідей щодо проведення ЗПП».

Роз’яснення щодо локалізації. У запиті пропозицій постачальників (запиті цінових пропозицій) усі потенційні учасники вже кваліфіковані відповідною центральною закупівельною організацією. Утім, на практиці замовник може зіткнутись з такою ситуацією, що учасник в електронному каталозі кваліфікований, утім предмет закупівлі не локалізований. Порада — у статті «Локалізація в запиті пропозицій постачальників: встановити вимоги в проєкті договору чи проводити відкриті торги?».

Як правильно відмінити запит пропозицій постачальників (запит цінових пропозицій)? Який порядок скасування запиту пропозицій постачальників? Під час прийняття рішення про відміну запиту пропозицій постачальників уповноваженій особі рекомендуємо визначити чіткі та об’єктивні причини, які ведуть до відміни запиту пропозицій постачальників; переконатися, що відміна запиту пропозицій постачальників є необхідністю; забезпечити документування всіх процесів, що пов’язані з відміною закупівлі (зокрема, скласти відповідний протокол та підкріпити документальне підтвердження такої відміни, наприклад: листи, звіти, довідки, рішення тощо); розуміти можливі наслідки відміни запиту пропозицій постачальників; впевнитись, що порядок відміни запиту пропозицій постачальників відповідає вимогам законодавства України про публічні закупівлі. Детальніше — у статті «Як правильно відмінити запит пропозицій постачальників».

Запит пропозицій постачальників (запит цінових пропозицій): строки

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.

Строк для подання постачальником ціни пропозиції не може бути меншим, ніж два робочі дні з дня оприлюднення замовником запиту пропозицій постачальників (запиту цінових пропозицій) в електронній системі закупівель.

За пунктом 64 Порядку № 822 замовник відхиляє пропозицію переможця відбору, якщо постачальник, зокрема, не підписав договір у строк, визначений абзацом першим пункту 66 Порядку № 822 (не пізніше ніж через п’ять календарних днів з дня визначення електронною системою закупівель постачальника переможцем відбору. У разі обґрунтованої потреби строк для укладення договору може бути продовжений до 10 календарних днів). Більше про строки — у статті «Алгоритм закупівель через електронний каталог за Особливостями з 02.11.2023».

Протокол щодо запиту пропозицій постачальників (запит ціни пропозиції): зразок

Пропонуємо вам зразки протоколів та інші матеріали, що стануть вам у пригоді при проведенні запиту пропозицій постачальників (запиту ціни пропозиції):

Нагадаємо, що на порталі RADNUK.COM.UA є електронна книга (добірка статей) «Прозорро Маркет з прикладами документів», яка у найкоротші строки допоможе розібратися з усіма тонкощами використання Прозорро Маркет