- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Практика участі у публічних закупівлях ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТПРОЕКТ», як постачальника електричної енергії

Інтерв’ю підготувала Катерина Плашенко,
експерт-практик з публічних закупівель

Конкурентний ринок електричної енергії є невід’ємною складовою публічних закупівель та стосується як учасників так і замовників. Тож з метою розкриття таємниць вдалої участі в закупівлях саме електричної енергії звернемось до одного з передових переможців — ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТПРОЕКТ». Секрети успіху ТОВ «ЕНЕРГОІНВЕСТПРОЕКТ» розкриє Руслан Каспрів – експерт з публічних закупівель.

Враховуючи динамічність ринку електричної енергії, вважаємо, що проведення попередніх ринкових консультацій є доцільним і дає змогу замовникам, наприклад, правильно розрахувати очікувану вартість закупівлі відповідно до актуальних ринкових цін. Отримання інших вузькопрофільних консультацій в подальшому допоможе уникнути порушень Закону України «Про публічні закупівлі» та Закону України «Про ринок електричної енергії».

Так, наше підприємство неодноразово оскаржувало дискримінаційні вимоги до АМКУ, що встановлювались замовниками у ТД. Маємо позитивні рішення щодо цього, але оскільки замовники не вивчають та не відслідковують практику АМКУ, ці порушення повторюються все частіше.

  1. учасник повинен надати довідку від НКРЕКП чи її територіальних підрозділів, яка підтверджує наявність та функціонування в учасника Центру обслуговування споживачів (клієнтів) на території Івано-Франківської області (або будь-якої іншої області);
  2. відповідно до підпункту 2 пункту 2.6 глави 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу, затверджених постановою НКРЕКП від 27.12.2017 № 1469, при провадженні ліцензованої діяльності ліцензіат повинен дотримуватися технологічних вимог та забезпечити інформаційну безпеку та кібербезпеку засобів провадження ліцензованої діяльності (інформаційно-телекомунікаційних систем, автоматизованих систем управління тощо), а також інформації, яка використовується ліцензіатом під час провадження ліцензованої діяльності, з урахуванням визначених законодавством вимог. На підтвердження можливості учасника належним чином забезпечити інформаційну безпеку та кібербезпеку засобів провадження ліцензованої діяльності з постачання електричної енергії учасник у складі пропозиції повинен надати чинний сертифікат ДСТУ ISO / IEC 27001:2015 «Інформаційні технології. Методи захисту. Системи управління інформаційною безпекою. Вимоги», виданий на ім’я учасника, термін дії якого не може бути меншим ніж термін виконання зобов’язань за договором про закупівлю, який буде укладено за результатами даної закупівлі. Сфера діяльності, на яку поширюється сертифікована система управління, повинна включати постачання електричної енергії.

Також помічаємо, що замовники вибирають невірну підставу для відхилення; відносять до формальних помилок ті помилки, які не передбачені тендерною документацією та Законом; при наданні 24 годин на усунення помилок розглядають ті документи, які не мають розглядати у цей період, адже у Законі чітко прописано, що учасник може усунути невідповідності в інформації та / або документах: що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону, на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та / або договору про закупівлю.

Іноді умови тендеру можуть бути дискримінаційними, тому слід бути пильним та вимагати усунути такі порушення чи неточності. Ваші запитання до замовників є анонімними, тому замовник не бачить адресанта такого запитання та вимоги щодо внесення змін до закупівлі. Будьте активними і перемога прийде до вас.

Замовникам слід враховувати, що під час формування тендерної документації варто уникати вимог, які можуть вважатися дискримінаційними, це допоможе уникнути запитань, вимог та скарг. Тендерну документацію бажано публікувати у форматі, доступному для копіювання інформації з неї (наприклад, Word). Адже під час підготовки тендерної пропозиції постачальники часто копіюють форми з тендерної документації замовника (наприклад, форму пропозиції, форми довідок, технічне завдання тощо).

Більше про закупівлю електричної енергії читайте на порталі RADNUK.COM.UA в таких статтях:


Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Закупівля електроенергії: найактуальніше з оскарження