- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Стаття 10 Закону про закупівлі в розрізі норм Особливостей

Під час війни замовники керуються Законом з урахуванням Особливостей. Стаття 10 Закону регулює, зокрема, строки оприлюднення інформації про закупівлю. У матеріалі розглянемо статтю 10 Закону в розрізі норм Особливостей, надамо коментарі та корисні посилання.

На вимогу пункту 3-7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України. Урядом була прийнята постанова від 12.10.2022 № 1178, якою затверджені особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі — Особливості).

При цьому пунктом 3 Особливостей передбачено, що замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.

Стаття 10 Закону регулює оприлюднення інформації про закупівлю. Розглянемо статтю 10 Закону в розрізі норм Особливостей. Так, пункти 4, 25 та 46 Особливостей містять посилання на статтю 10 Закону. Розглянемо у таблиці:

Стаття 10 Закону в розрізі норм Особливостей

Норма Особливостей

Норма статті 10 Закону

Коментар

Корисні
матеріали

Абзацом 1 пункту 4 передбачено, що в разі виконання сторонами договору про закупівлю, укладеного відповідно до пункту 10 цих особливостей, або закінчення строку дії такого договору про закупівлю за умови його виконання сторонами, або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю у строки, визначені пунктом 12 частини першої статті 10 Закону.

Пунктом 12 частини першої статті 10 Закону передбачено, що звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднюється протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання.

Водночас пунктом 10 Особливостей визначено, що замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі — послуги з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених цими особливостями.

Таким чином, за наслідком проведення відкритих торгів та / або використання електронного каталогу для закупівлі товару згідно з пунктом 10 Особливостей замовник, керуючись статтею 10 Закону, оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів.

Звітуємо про виконання договорів вчасно

Помилково оприлюднено звіт про виконання договору про закупівлю: який вихід?

Протокол щодо допущення технічної (механічної, формальної) помилки у звіті про результати проведення закупівлі

Все, що потрібно знати про звіт про виконання договору про закупівлю, ви знайдете в електронній книзі «Звіт про виконання договору в публічних закупівлях».

Пункт 25 передбачає, що положення частини третьої статті 10 Закону до відкритих торгів, оголошених замовником згідно з цими особливостями, не застосовується.

Частиною 3 статті 10 передбачено, що оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:

для товарів і послуг — 133 тисячам євро;

для робіт — 5 150 тисячам євро.

Курс євро визначається згідно з офіційним курсом, установленим Національним банком України станом на дату оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі.

Особливостями не передбачено проведення процедури відкритих торгів з публікацією англійською мовою відповідно до частини 3 статті 10 Закону.

Чи передбачено Особливостями проведення євроторгів?

Абзацом 2 пункту 46 передбачено, що у разі, коли учасник процедури закупівлі, тендерна пропозиція якого відхилена, вважає недостатньою аргументацію, зазначену в повідомленні, такий учасник може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову інформацію про причини невідповідності його пропозиції умовам тендерної документації, зокрема технічній специфікації, та / або його невідповідності кваліфікаційним критеріям, а замовник зобов’язаний надати йому відповідь з такою інформацією не пізніше як через чотири дні з дати надходження такого звернення через електронну систему закупівель, але до моменту оприлюднення договору про закупівлю в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 Закону.

Пунктом 10 частини першої статті 10 передбачено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та всі додатки до нього протягом трьох робочих днів з дня його укладення.

Тобто замовник оприлюднює договір про закупівлю та додатки до нього протягом трьох робочих днів з дня його укладення.

Водночас замовник зобов’язаний надати відповідь на вимогу учасника, тендерна пропозиція якого відхилена і він вважає недостатньою аргументацію замовника, зазначену в повідомленні, не пізніше як через чотири дні з дати надходження такого звернення через електронну систему закупівель, але до моменту оприлюднення договору про закупівлю в електронній системі закупівель.

Відповідь має бути надана протягом чотирьох днів, але до того, як замовник оприлюднив договір про закупівлю згідно з вимогами статті 10 Закону.

Протокол відповіді на вимогу з додатковою інформацією про причини відхилення тендерної пропозиції учасника

Також варто не забувати, що:

На допомогу кожному — електронна книга «Алгоритми проведення закупівель та їх особливості».

Підсумуємо найважливіше:

Крокуйте разом з порталом Радник та читайте електронну книгу «Особливості здійснення закупівель на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», яка допоможе розібратись з усіма тонкощами Особливостей: