- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Чи передбачено Особливостями проведення євроторгів?

Питання передплатника порталу.

Відповідь експерта із закупівель.

Керуючись пунктом 10 Особливостей, замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених особливостями. При цьому верхньої межі не встановлено.

Вартісні межі 

Хто закуповує

Вид закупівлі згідно з Особливостями

від 0,01 грн до 100 тис. грн (товари та послуги, крім послуг з поточного ремонту)

Замовник

або

  • «пряма» закупівля без використання електронної системи,

або

  • електронний каталог (відбір постачальника) у разі закупівлі товару вартістю до 100 тис. грн, якщо більше 100 тис. грн — запит ціни пропозиції

від 0,01 грн до 200 тис. грн (послуги з поточного ремонту)

Замовник

від 0,01 грн до 1,5 млн грн (роботи)

Замовник

від 100 тис. грн — граничної межі немає (товари та послуги, крім послуг з поточного ремонту)

Замовник / ЦЗО

  • відкриті торги

або

  • електронний каталог у разі закупівлі товару,

або

  • рамкові угоди,

або

  • закупівля за виключеннями, що вичерпно передбачені у пункті 13 Особливостей

від 200 тис. грн (послуги з поточного ремонту)

Замовник / ЦЗО

від 1,5 млн грн (роботи)

Замовник / ЦЗО

Тож, якщо замовнику потрібно здійснити закупівлю з очікуваною вартістю, за якою такий замовник раніше проводив відкриті торги з публікацією англійською мовою за Законом України «Про публічні закупівлі»,  то наразі такому замовнику варто здійснити закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному Законом з урахуванням особливостей, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару.

При цьому нормами Особливостей не передбачено публікації двома мовами, тому замовник публікує інформацію українською мовою.

Читайте також «Алгоритм здійснення закупівель із використанням електронного каталогу за Особливостями» та  «Алгоритм відкритих торгів з 19.10.2022 за новими особливостями».

Використовуйте нові зразки для проведення відкритих торгів з особливостями на  порталі RADNUK.COM.UA,  які обов’язково будуть вам у нагоді: 

Щоб ознайомитись із корисними інфографіками (короткі поради / підказки щодо коду за Єдиним закупівельним словником), просто натискаємо на банер на головній сторінці порталу:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі  «Воєнний стан».