- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Звіт про виконання договору: основні нюанси

Наприкінці року замовнику важливо пам’ятати про звітування про виконання договору про закупівлю. У статті розкриємо основні нюанси, які повинен знати кожен замовник про звіт про виконання договору, надамо корисні посилання на статті, які всебічно розкривають цю тему.

Звіт про виконання договору про закупівлю

Договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей, затверджених постановою Уряду № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі — Особливості), укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), крім частин другої – п’ятої, сьомої – дев’ятої статті 41 Закону та цих особливостей (пункт 17 Особливостей).

Інформацію про вид договору та необхідність звітувати про виконання по ньому ви знайдете у шпаргалці уповноваженої особи щодо звітування про виконання договору про закупівлю. Також читайте статтю «Звітуємо про виконання договорів вчасно».

Замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю в разі:

Зверніть увагу, що оприлюднювати звіт про виконання за договорами про закупівлю, укладеними в минулому бюджетному періоді, за якими залишилися виконані, але неоплачені бюджетні зобов’язання, для замовників доцільно після здійснення повної оплати за цим договором, або ж внесення відповідних змін, після яких договір про закупівлю буде вважатися виконаним. Детальніше — у статтях «Як підготувати бюджетні зобов’язання до завершення бюджетного року» та «Звітування про виконання за договорами про закупівлю, за якими виявлено кредиторську заборгованість на початку нового бюджетного року».

Звіт про виконання договору до 50 тисяч

Абзацом 2 пункту 11 Особливостей передбачено, що в разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою ніж 50 тис. грн, без використання електронної системи закупівель замовник не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Таким чином, якщо укладено «прямий» договір до 50 тис. грн (товари / роботи / послуги) згідно з пунктом 11 Особливостей, обов’язку звітувати немає.

Так само обов’язку звітувати про виконання договору немає при здійсненні «прямої» закупівлі без використання електронної системи до 100 тис. грн (товари та послуги), до 200 тис. грн (поточний ремонт) та до 1,5 млн грн (роботи) згідно з пунктом 11 Особливостей.

Важливо! Якщо предмет закупівлі «локалізований», рекомендуємо оприлюднити звіт про виконання договору разом із фактичною калькуляцією собівартості товару (вимога постанови Уряду від 02.08.2022 № 861).

Якщо договори укладені за результатами запиту пропозицій постачальників до 100 тис. грн або за результатами проведення спрощеної закупівлі за наказом ДП «Прозорро» № 25, замовники не зобов’язані оприлюднювати звіт про виконання договору.

При укладенні договору згідно з пунктом 9 Особливостей, за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. грн, замовники оприлюднюють звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, при цьому обов’язку оприлюднення звіту про виконання договору немає.

Звіт про виконання договору про закупівлю згідно з пунктами 10 та 13 Особливостей

Якщо договір про закупівлю укладений за наслідком застосування відкритих торгів або використання електронного каталогу для закупівлі товару (запит пропозицій постачальників), то згідно з пунктом 10 Особливостей замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.

Під час оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до Закону інформація, передбачена пунктом 13 частини 1 статті 42 Закону (інформація про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі — у разі закупівлі товару), замовником не зазначається (абзац 2 пункту 4 Особливостей).

У разі, коли оприлюднення в електронній системі закупівель інформації про місцезнаходження замовника та / або місцезнаходження (для юридичної особи)/місце проживання (для фізичної особи) постачальника (виконавця робіт, надавача послуг), та / або місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг (оприлюднення якої передбачено Законом та / або цими особливостями) несе загрозу безпеці замовника та / або постачальника (виконавця робіт, надавача послуг), така інформація у звіті про виконання договору про закупівлю, укладеному відповідно до пункту 10 цих особливостей, може зазначатися як назва населеного пункту місцезнаходження замовника та / або місцезнаходження (для юридичної особи)/місце проживання (для фізичної особи) постачальника (виконавця робіт, надавача послуг), та / або назва населеного пункту, у який здійснюється доставка товару (у якому виконуються роботи чи надаються послуги) (абзац 4 пункту 4 Особливостей).

Якщо договір про закупівлю укладений без використання електронної системи закупівель згідно з пунктом 13 Особливостей, звіт про виконання договору про закупівлю не оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель.

Якщо предмет закупівлі «локалізований» (у т. ч. вартує понад 200 тис. грн), рекомендуємо оприлюднити звіт про виконання договору разом із фактичною калькуляцією собівартості товару (вимога постанови Уряду від 02.08.2022 № 861).

Якщо до 25.02.2023 замовник уклав договір про закупівлю відповідно до пункту 13 Особливостей, то замовник, керуючись нормами Особливостей у редакції до 25.02.2023, має оприлюднити звіт про виконання такого договору, адже статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Детальніше — у матеріалі «Звітування про виконання договору у 2024 році: момент, який можна упустити».

Оприлюднення звіту про виконання договору

Що стосується строків оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю, то відповідно до пункту 12 частини 1 статті 10 Закону замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.

Більшість договорів про закупівлю завершуються 31.12.2023. Важливо не пропустити строки та прозвітувати про виконання договору про закупівлю вчасно. Якщо договір про закупівлю завершується 31.12.2023 та всі зобов’язання за цим договором про закупівлю виконані, то дедлайном для звітування про виконання договору про закупівлю є 26.01.2024 включно. Тобто в такому разі опублікувати звіт про виконання договору про закупівлю замовникам необхідно до 23 год 59 хв 26.01.2024. Так, публікація звіту про виконання о 00 год 00 хв 27.01.2024 буде порушенням. Детальніше — у статті «Останній день для оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю — 26.01.2024».

Звіт про виконання договору: зразок протоколу в разі помилки

Після оприлюднення звіту про виконання договору в електронній системі закупівель до такого договору неможливо внести будь-які зміни, у тому числі неможливо оприлюднити укладені додаткові угоди та повідомлення про внесення змін до договору і, відповідно, змінити внесену інформацію за договором.

У разі, якщо замовником в електронній системі закупівель оприлюднено звіт про виконання договору про закупівлю, що містить розбіжності між відомостями, що внесені в електронну систему, та сумою фактичної оплати за договором про закупівлю, замовнику варто сформувати протокол про виявлення технічної (механічної) помилки. У такому протоколі варто зафіксувати реальні відомості (при цьому вказати, яка інформація є хибною) та зберігати його разом з іншими документами процедури закупівлі / спрощеної закупівлі відповідно до внутрішніх документів замовника, наприклад Положення про уповноважену особу чи Номенклатури справ. У пригоді стане зразок протоколу щодо допущення технічних (механічних, формальних) помилок.

Які варіанти дій уповноваженої особи при оприлюдненні звіту про виконання договору про закупівлю з помилками, читайте у статті «Помилковий звіт про виконання діючого договору / договору про закупівлю: що можна вдіяти?». За нагоди рекомендуємо скористатися зразком протоколу щодо оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю з порушенням строку для оприлюднення.

Форма звіту про виконання договору про закупівлю

У статті 42 Закону визначено, яку інформацію повинен містити звіт про виконання договору про закупівлю. Фахівці порталу «Радник» проаналізували статтю 42 Закону з урахуванням Особливостей та пропонують скористатися формою звіту про виконання договору про закупівлю.

Нагадуємо, що згідно зі статтею 16414 КУпАП неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі тягне за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника в розмірі 1 700 грн. За ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано цьому адміністративному стягненню, — 3 400 грн.

Більше статей про звіт про виконання договору в публічних закупівлях читайте в електронній книзі: