- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Зміна тарифу на передачу електроенергії з 01.07.2023: останнє підвищення на передачу в цьому році!

Оплата за електричну енергію збільшилась не тільки в індивідуальних платіжках українців, але й серед непобутових споживачів – замовників на ринку закупівель. При цьому з 01.07.2023 НКРЕКП встановила тариф до кінця 2023 року. Який? Дивімось далі.

Постановою НКРЕКП від 21.12.2022 № 1788 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК „УКРЕНЕРГО“ на 2023 рік» (далі — Постанова № 1788) передбачене поетапне збільшення тарифу. У порівнянні з попереднім, 2022 роком тариф збільшиться на 40 %.

Згідно з Постановою № 1788 встановлено такі тарифи:

Тариф на послуги з передачі електричної енергії за 1 кВт.год електричної енергії (крім підприємств «зеленої» електрометалургії):

на період з 01.04.2023 по 30.06.2023 (включно)

430,25 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість)

на період з 01.07.2023 по 31.12.2023 (включно)

485,10 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість)

Окремо рекомендуємо звернути увагу на рекомендації НКРЕКП непобутовим споживачам щодо закупівлі електричної енергії за процедурами публічних закупівель від 23.05.2023, де НКРЕКР роз’яснює окремі аспекти зміни та розірвання договору про постачання електричної енергії споживачу.

Тарифи на послуги з передачі електричної енергії встановлюються НКРЕКП, яка є державним органом, тому ми маємо справу з регульованими тарифами. Зміна істотних умов договору про закупівлю в частині зміни регульованої складової ціни на електричну енергію буде відбуватися з підстав, визначених підпунктом 7 пункту 19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості та Постанова № 1178 відповідно), а саме:

7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед», що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.

Виходить: якщо умови договору про закупівлю передбачають умови й порядок зміни ціни в разі зміни регульованого тарифу, то в разі набуття чинності відповідним нормативно-правовим актом замовник має право внести зміни до договору про закупівлю для погодження нового тарифу, зокрема на послуги з передачі електричної енергії, згідно з Постановою № 1178.

Таке погодження нового тарифу зазвичай відбувається шляхом укладення відповідної додаткової угоди (приклад додаткової угоди за підпунктом 7 пункту 19 Особливостей).

У разі внесення змін за цією нормою замовник обов’язково оприлюднює повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни (додаткову угоду у форматі PDF) протягом трьох робочих днів з дня внесення змін.

Якщо договір укладено за пунктом 11 Особливостей, то зміни до нього вносяться у порядку та на умовах, що зафіксовані в такому договорі, шляхом підписання додаткової угоди до «прямого» договору.

За тематикою цієї статті читайте думку директорки департаменту сфери публічних закупівель і конкурентної політики Мінекономіки Ганни Медвєднікової в публікації «Зміна ціни в договорах про закупівлю електричної енергії за правилами воєнного стану» та дивіться цікаве допоміжне відео: