- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Розмір забезпечення тендерної пропозиції

Пунктом 10 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) встановлено, що забезпечення тендерної пропозиції — надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції/пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Пунктом 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), зокрема, визначено, що під час здійснення публічної закупівлі відповідно до Особливостей замовники застосовують положення статті 25 Закону з урахуванням положень пункту 47 Особливостей.

У статті 25 Закону йдеться саме про забезпечення тендерної пропозиції.

Розмір забезпечення тендерної пропозиції на закупівлю робіт не може перевищувати 0,5 відсотка очікуваної вартості закупівлі у разі проведення тендеру/спрощеної закупівлі.

Розмір забезпечення тендерної пропозиції на закупівлю товарів чи послуг не може перевищувати 3 відсотків очікуваної вартості закупівлі у разі проведення тендеру/спрощеної закупівлі.

Сума гарантії може бути різною, але не повинна виходити за ці рамки.

Корисною для вашого читання є «Добірка моніторингів ДАСУ про забезпечення тендерної пропозиції».

Форма забезпечення тендерної пропозиції

Варто згадати, що наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.12.2020 № 2628 (далі — Наказ № 2628) затверджено форму забезпечення, за якою визначено умову неповернення забезпечення тендерної пропозиції в редакції пункту 3 частини 3 статті 25 Закону.

До цієї форми забезпечення та до Наказу № 2628 змін не внесено. Відповідно, не узгоджено форму забезпечення з положеннями пункту 47 Особливостей.

Таким чином, рекомендуємо замовнику доцільно визначити власну форму забезпечення тендерної пропозиції, яка б водночас задовольняла форму за Наказом № 2628 та, в свою чергу, узгоджувалась з нормами Особливостей. Тим самим у такій формі замовник може викласти умову неповернення, як наведено у прикладі вище.

Спеціально для замовника редакцією порталу RADNUK.COM.UA підготовлено взірець форми забезпечення тендерної пропозиції з урахуванням положень пункту 47 Особливостей. Розглядайте, аналізуйте та за потреби завантажуйте!

Забезпечення тендерної пропозиції в тендерній документації

Забезпечення тендерної пропозиції в тендерній документації є додатковим запобіжним засобом задля забезпечення надійності потенційного постачальника. Утім такі вимоги мають бути обов’язково прописані в тендерній документації та оголошенні про проведення тендеру.

В оголошенні та в тендерній документації повинні бути зазначені умови надання забезпечення тендерної пропозиції, зокрема:

Не забуваймо, що строк дії забезпечення тендерної пропозиції учасника не повинен бути меншим, ніж строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, та який також зазначається у тендерній документації.

Наочні приклади, як прописати умови щодо забезпечення ТП, ми описали в статті «Тендерна документація: вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції».

Ледь не забули! Ненадання забезпечення тендерної пропозиції є прямою підставою для відхилення тендерної пропозиції без надання 24 годин на це виправлення. Тому ось вам приклад протоколу відхилення учасника за ненадання забезпечення тендерної пропозиції