- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Три питання щодо запиту ціни пропозиції та договору про закупівлю

Питання № 1 від передплатника порталу

Провели закупівлю в Прозорро Маркет через запит ціни пропозиції. Завантажили проєкт договору про закупівлю. Переможець хоче підписувати свій договір. Чи може договір про закупівлю відрізнятися від проєкту?

Відповідь експерта

Вітаю. Не радимо підписувати договір про закупівлю, який відрізняється від проєкту, завантаженого під час проведення запиту ціни пропозиції.  

Нагадаємо, що запит ціни пропозиції не передбачає наявності документації до закупівлі з технічними вимогами, критеріями для оцінки учасника тощо. До запиту можливо завантажити лише один файл — проєкт договору про закупівлю. Будьте уважні, тому що після публікації і підписання закупівлі замінити чи видалити файл буде неможливо.

Пунктом 10 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості),встановлено, що замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тисяч гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тисяч гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 мільйона гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими Особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407) (далі — Порядок формування та використання е-каталогу), із урахуванням положень, визначених Особливостями.

Пунктом 66 Порядку формування та використання е-каталогу  визначено, що замовник укладає договір про закупівлю з переможцем відбору не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання від переможця відбору повідомлення щодо наміру укласти договір про закупівлю. Договір про закупівлю між замовником та переможцем відбору укладається відповідно до вимог законодавства. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від умов, визначених у замовленні/запиті ціни пропозицій в електронному каталозі.

Рекомендуємо ознайомитись зі статтею «Алгоритм здійснення закупівель із використанням електронного каталогу за Особливостями».

Питання № 2 від передплатника порталу

Добрий день! У січні було проведено запит ціни пропозиції на електричну енергію в сумі 140 тис. грн, визначено автоматично переможця, а тепер, щоб зареєструвати договір у Казначействі, вони хочуть, щоб ми написали посилання на підпункт, пункт Особливостей, згідно з яким було проведено запит ціни. Підкажіть, будь ласка, правильне посилання.

Відповідь експерта

Добрий день! Ви можете посилатися на пункт 10 Особливостей, адже саме в пункті 10 йдеться про використання електронного каталогу для закупівлі товару замовниками (у тому числі централізованими закупівельними організаціями) для здійснення закупівлі товарів, що перевищує 100 тисяч гривень.

Якщо шукаєте відповіді на питання, чи можна оголосити ЗЦП, якщо в профілі товару немає пропозицій, чи може замовник відмінити ЗЦП та на якому етапі, чи можна завантажувати документацію при оголошенні ЗЦП, пропонуємо ознайомитись із матеріалом «Прозорро Маркет: запит ціни за відсутності пропозицій у профілі товару та інші нововведення в системі».

Питання № 3 від передплатника порталу

Провели запит цінової пропозиції. Який вид договору нам укладати при ЗЦП — договір про закупівлю з умовами, що передбачені у статті 41 Закону з урахуванням Особливостей, чи звичайний господарський договір, де не прописувати вимоги статті 41 Закону?

Відповідь експерта

Вітаю. У вашому випадку договір про закупівлю укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) (крім частин третьої – п’ятої, сьомої та восьмої статті 41 Закону) та цих Особливостей.

Як раніше було зазначено, пунктом 10 Особливостей передбачено, зокрема, що замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тисяч гривень, шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до Порядку формування та використання е-каталогу, із урахуванням положень, визначених Особливостями.

При цьому пунктом 17 Особливостей передбачено, що Договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин третьої – п’ятої, сьомої та восьмої статті 41 Закону, та ЦИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ.

Тобто замовнику варто під час здійснення закупівель за пунктом 10 Особливостей (у тому числі закупівлі шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до Порядку формування та використання е-каталогу) враховувати пункт 17 Особливостей та те, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, що передбачені в пункті 19 Особливостей.

Рекомендуємо ознайомитись зі статтею «Зверніть увагу на істотні умови договору, що укладено без використання ЕСЗ за винятками пункту 13 Особливостей».

У разі потреби можете завантажити протокол про закупівлю через Prozorro Market до 100 тис. грн та протокол про закупівлю через Prozorro Market від 100 тис. грн.

Нагадаємо, що на порталі є розділ «Інфографіка», де ми збираємо графічний матеріал, що наочно покаже правовий бік закупівельних нюансів:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».