- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Відповідь на запит Державної аудиторської служби: строки

Відповідь на запит Державної аудиторської служби, які строки? Враховуючи, що Державна аудиторська служба України (далі — ДАСУ) досить активно проводить моніторинги публічних закупівель, у замовника виникає чимало запитань щодо її дій під час перевірок. Читайте у матеріалі.

Моніторинг ДАСУ

Моніторинг ДАСУ здійснюється відповідно до пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, яким передбачено, що Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють моніторинг процедур закупівель, спрощених закупівель, а також закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель, у порядку, встановленому статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Відповідь на запит Державної аудиторської служби

Відповідь на запит Державної аудиторської служби, які строки та чим унормовані? Строк та порядок відповіді на запит ДАСУ щодо прийнятих рішень та / або вчинених дій чи бездіяльності передбачений частиною 5 статті 8 Закону: замовник протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення запиту про надання пояснень щодо прийнятих рішень та / або вчинених дій чи бездіяльності, які є предметом дослідження в рамках моніторингу процедури закупівлі, повинен надати відповідні пояснення (інформацію, документи) через електронну систему закупівель.

Відлік розпочинаємо з дати оприлюднення запиту, при цьому частиною 1 статті 253 ЦКУ встановлено, що перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. Більше про відлік строків читайте у статті «Строки в публічних закупівлях за Особливостями: „з дати“, „з дня“, „робочі дні“ тощо + таблиця зі строками та доцільними прикладами».

Відповідальність у сфері публічних закупівель в разі ненадання/ несвочасного надання відповіді на запити ДАСУ? За такі дії замовника передбачається адміністративна відповідальність згідно зі статтями 164-2 та 164-14 КУпАП, при цьому адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення.

Радимо завантажити шпаргалку уповноваженої особи замовника про адміністративну відповідальність.

Детальніше — у статті «Порушені строки відповіді на запити Держаудитслужби: чи є вихід із ситуації? Огляд відповідальності та зразок листа-роз’яснення».

Нагадуємо, що на порталі є книга «Моніторинг закупівель за Особливостями» — збірник висновків моніторингу закупівель з практичними порадами та доцільними рекомендаціями за Особливостями: