- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Продовження строку дії договору про закупівлю

У цій статті поговоримо про термін дії договору, продовження строку дії договору про закупівлю та закінчення строку дії договору.

Термін дії договору

Зауважимо, що Цивільний кодекс України оперує як поняттям «термін дії договору», так і поняттям «строк дії договору».

Термін дії договору

Строк дії договору

Стаття 251 ЦКУ

Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Стаття 252 ЦКУ

Термін визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка має неминуче настати.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Тож, рекомендуємо в проєкті договору про закупівлю оперувати поняттям саме «строк дії договору».

Приклад


7. Строк дії Договору
7.1. Цей Договір набирає чинності з дати його підписання сторонами й діє по 31.12.2024, а в частині розрахунків — до повного виконання його умов сторонами.

Залишимо декілька прикладів договорів, з якими ви можете ознайомитись та які можете відредагувати та використовувати у своїй установі:

Продовження строку дії договору про закупівлю

Відповідно до підпункту 4 пункту 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпунктів 13 та 15 пункту 13) цих особливостей, можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі у випадку продовження строку дії договору про закупівлю та / або строку виконання зобов’язань щодо виконання робіт у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі обставин непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.

Отже, враховуючи вищевикладене, замовник може продовжити дію договору та / або строк виконання зобов’язань, але необхідно заручитися документальним підтвердженням обставин, які спричинили таке продовження, і не збільшити при цьому суму договору про закупівлю.

Із внесенням змін до договору про закупівлю допоможе стаття «Додаткові угоди в публічних закупівлях: аналіз кожної підстави для внесення змін до істотних умов договору».

Якщо замовник має потребу в продовженні строку дії прямого договору, що укладено за пунктом 11 Особливостей, то зміни до такого договору вносять у порядку та на умовах, що зафіксовані в такому договорі. Тобто замовник має право продовжити строк дії договору (приклад додаткової угоди про внесення змін до договору (універсальна до прямого договору)). При цьому не рекомендуємо збільшувати обсяг за прямим договором.

Закінчення строку дії договору

У разі закінчення строку дії договору про закупівлю уповноваженій особі слід прозвітувати про це в електронній системі закупівель. Однак такий обов’язок встановлений не для усіх видів закупівель.

Вид договору та необхідність звітувати про виконання по ньому

Договори, що укладені за

Обов’язок звітування

Пунктом 11 Особливостей

«пряма» закупівля до 50 тис. грн (товари / роботи / послуги)

У разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою ніж 50 тис. грн, без використання електронної системи закупівель замовник не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (пункт 11 Особливостей). Тому звітувати про виконання немає обов’язку.

«пряма» закупівля без використання електронної системи до 100 тис. грн (товари та послуги), до 200 тис. грн (поточний ремонт) та до 1,5 млн грн (роботи)

Обов’язку звітувати про виконання договору немає.

Але! Якщо предмет закупівлі «локалізований» (у т. ч. вартує понад 200 тис. грн), рекомендуємо оприлюднити звіт про виконання договору разом із фактичною калькуляцією собівартості товару (вимога постанови Уряду від 02.08.2022 № 861). Звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднюється протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання (стаття 10 Закону).

Спрощена закупівля за наказом ДП «Прозорро» № 25

Обов’язку звітувати про виконання договору немає.

Електронний каталог (ЗПП до 100 тис. грн)

Обов’язку звітувати про виконання договору немає.

Пунктом 10 Особливостей

застосування відкритих торгів

використання електронного каталогу для закупівлі товару (запит пропозицій постачальників)

Звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднюється протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання (пункт 4 Особливостей; стаття 10 Закону).

Під час оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до Закону інформація, передбачена пунктом 13 частини 1 статті 42 Закону (інформація про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі — у разі закупівлі товару), замовником не зазначається (абзац 2 пункту 4 Особливостей).

Якщо предмет закупівлі «локалізований» (у т. ч. вартує понад 200 тис. грн), рекомендуємо оприлюднити звіт про виконання договору разом із фактичною калькуляцією собівартості товару (вимога постанови Уряду від 02.08.2022 № 861).

Пунктом 13 Особливостей

звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель

Звіт про виконання договору про закупівлю, укладений відповідно до цього пункту, не оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель.

Утім, якщо предмет закупівлі «локалізований» (у т. ч. вартує понад 200 тис. грн), рекомендуємо оприлюднити звіт про виконання договору разом із фактичною калькуляцією собівартості товару (вимога постанови Уряду від 02.08.2022 № 861).

Звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднюється протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання (стаття 10 Закону).

Пунктом 9 Особливостей

за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. грн, оприлюднюють звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель

Обов’язку звітувати про виконання договору немає.

Корисною для вас також стане стаття «Розірвання договору за згодою сторін та в односторонньому порядку: відмінності, порядок та як бути з Казначейством».