- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Найпоширеніші порушення учасників під час підготовки та подання тендерних пропозицій у 2023 році: версія АМКУ

Типові порушення учасників під час участі у закупівлях у 2023 році за версією АМКУ. АМКУ оприлюднив звіт за 2023 рік, у якому, зокрема, зазначив основні порушення, яких припускаються учасники під час участі у публічних закупівлях. Детальніше — у статті.

Минулого тижня у статті «Найпоширеніші порушення замовника у 2023 році: версія АМКУ» ми розглянули типові помилки замовника за версією Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ), які були визначені у звіті-2023. Сьогодні розкажемо про найбільш поширені порушення, які допускалися учасниками під час закупівель у 2023 році, відповідно до даних, визначених АМКУ у звіті-2023.

Отже, проаналізувавши дані звіту АМКУ, радимо учасникам звернути увагу на основні порушення, допущені ними під час закупівель, та врахувати їх під час підготовки та подання тендерних пропозицій:

  1. Неоскарження у встановленому законодавством порядку дискримінаційних та / або неправомірно встановлених замовником умов тендерної документації, які порушують права та законні інтереси суб’єкта господарювання, пов’язані з участю у процедурі закупівлі.

    У разі оскарження пропонуємо учасникам скористатися зразками скарг, розробленими фахівцями порталу Радник: Скарга на умови тендерної документації за Особливостями та Скарга на рішення, дії чи бездіяльність замовника після оцінки тендерних пропозицій за Особливостями.
  2. Неподання у складі тендерних пропозицій інформації та / або документів на підтвердження відповідності технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі, встановленим замовником у тендерній документації.

    Пропонуємо ознайомитися зі статтями «Практика АМКУ щодо технічної специфікації, надання перекладу та 24 годин на виправлення» та «Відсутність інформації чи документів про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі не виправляється».
  3. Відсутність у відповідних документах тендерної пропозиції всієї (повної) інформації та документів, передбачених вимогами тендерної документації.

    Читайте також «Позиція АМКУ щодо деяких нюансів повного чи часткового виконання вимог тендерної документації».
  4. Відсутність у складі тендерних пропозицій додатків до договорів (аналогічних договорів, на підтвердження матеріально-технічної бази тощо), якщо такі додатки визначені договорами як невід’ємні частини.

    Під час підготовки тендерної пропозиції можете скористатися «Чек-листом для підготовки переможної тендерної пропозиції / пропозиції».
  5. Зазначення в тендерній пропозиції недостовірної інформації, що є суттєвою для визначення результатів торгів.

    Ознайомтеся зі статтею «Надання недостовірної інформації під час самостійного декларування: практика АМКУ».
  6. Неподання у статусі переможця процедури закупівлі документів, передбачених для переможця відповідно до пункту 47 Особливостей, у порядку, передбаченому тендерною документацією.

Рекомендуємо статтю «Як швидко отримати документи переможця для участі в тендері за Особливостями».

Група компаній «Радник» розробила електронну книгу для учасників «Як брати участь в закупівлях: гайд для учасника», користуйтеся: