- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про встановлення забезпечення виконання договору в ЗПП

Забезпечення виконання договору в запиті пропозицій постачальників. Що з цього приводу думає Мінекономіки, дізнаєтесь далі.

Редакція порталу Радник звернулась до Мінекономіки з таким запитанням: «Чи має право замовник при проведенні запиту пропозицій постачальників у проєкті договору про закупівлю встановити вимогу для переможця щодо надання забезпечення виконання договору про закупівлю? Адже Порядком формування та використання електронного каталогу, затвердженим постановою Уряду № 822, таке не заборонено. Водночас наразі в електронній системі закупівель відсутнє поле, у якому передбачено забезпечення виконання договору при проведенні запиту пропозицій постачальників.

Якщо встановлення вимоги для переможця при проведенні запиту пропозицій постачальників щодо надання забезпечення виконання договору про закупівлю наразі не передбачено законодавством, чи не планується вносити зміни до нормативно-правової бази в цій частині та удосконалювати функціонал електронної системи закупівель при проведенні запиту пропозицій постачальників? Зокрема, чи планується додавання поля, у якому замовник зможе встановити вимогу щодо забезпечення виконання договору при проведенні запиту пропозицій постачальників?».

Відповідь Мінекономіки на запит № 36/2024: «Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в запиті № 839/2023».

Так, в запиті № 839/2023 сказано, зокрема, таке: «З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою  Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі — Особливості), які прийняті на виконання вимог Закону.

Згідно з положеннями пункту 17 Особливостей  договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону України „Про публічні закупівлі“, крім частин другої – п’ятої, сьомої – дев’ятої статті 41 Закону та Особливостей.

Відповідно до пункту 10  Особливостей замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15 квітня 2020 р. № 708 (далі — послуги з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 „Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу“ (далі — Порядок), з урахуванням положень, визначених цими особливостями.

Відповідно до пункту 56 Порядку замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників. Виходячи з пункту 57 Порядку, запит пропозицій постачальників не повинен містити вимог до постачальника та інших документів, які не передбачені цим Порядком. Запит пропозицій постачальників повинен містити проєкт договору з обов’язковим зазначенням підстав та в разі потреби із зазначенням порядку змін його умов. Проєкт договору не повинен містити характеристики товару, що не визначені запитом пропозицій постачальників з урахуванням положень абзацу другого цього пункту.

При цьому згідно з пунктом 2 Порядку постачальник — учасник, якого внесено до переліку кваліфікованих постачальників та який має право доступу до електронного каталогу відповідно до вимог, установлених цим Порядком, а переможець відбору — постачальник, пропозиція якого визначена економічно вигідною за результатами здійсненого замовником запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі.

Отже, договір укладений за результатами запиту пропозицій постачальників, є договором про закупівлю, на який поширюються норми пункту 17 Особливостей.

При цьому частиною першою статті 546 Цивільного кодексу України визначені види забезпечення виконання зобов’язання, до яких відносяться: неустойка, порука, гарантія, застава, притримання, завдаток та право довірчої власності.

Згідно з частиною 1 статті 560 Цивільного кодексу України за гарантією банк, інша фінансова установа, страхова організація (гарант) гарантує перед кредитором (бенефіціаром) виконання боржником (принципалом) свого обов’язку.

З огляду на викладене, замовник може при проведенні запиту пропозицій постачальників передбачити в проєкті договору про закупівлю щодо переможця забезпечення виконання зобов’язання за договором про закупівлю у вигляді/формі банківської гарантії».

Користуйтесь прикладом розділу в договорі по ЗПП щодо забезпечення виконання договору та ще більше роз’яснень від Мінекономіки ви знайдете в розділі «Книги», а саме в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»:

Читайте також: