- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про те, чи потрібно розпорядчим документом визначати фахівця з закупівель уповноваженою особою

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено таке цікаве питання: «Інститут має окрему посаду в штатному розписі „Фахівець з публічних закупівель“. Фахівець діє за Посадовою інструкцію, розробленою на підставі відповідного професійного стандарту.

  1. Чи потрібно розпорядчим документом визначати фахівця з публічних закупівель уповноваженою особою?
  2. Чи потрібне в нашому випадку Положення про уповноважену особу інституту?».

У відповіді Мінекономіки на запит № 644/2023 зазначено, зокрема, таке: «Повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 „Щодо організації закупівельної діяльності замовника”.

Так, Закон України „Про публічні закупівлі“ (далі — Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з пунктом 35 частини першої статті 1 Закону уповноважена особа (особи) — це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Відповідно до частини 7 статті 11 Закону уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення.

Примірне положення про уповноважену особу (далі — Примірне положення), затверджене наказом Мінекономіки від 08.06.2021 № 40, визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи.

При цьому відповідно до пункту 1.2 Примірного положення уповноважена особа (особи) — службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Ураховуючи, що положення є примірним та має рекомендаційний характер, замовники можуть ним керуватися та на його основі затвердити власні положення про уповноважених осіб.

Отже, організація та проведення закупівель уповноваженою особою здійснюється на підставі розпорядчого рішення або укладеного трудового договору (контракту) та відповідно до Положення про уповноважену особу».

Завантажуйте Положення про уповноважену особу, а ще більше роз’яснень від Мінекономіки ви знайдете в розділі «Книги», а саме в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»:

Читайте також: