- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про те, чи потрібно робити один запит ціни пропозиції на весь список товару, чи можна по кожному товару окремо, якщо загальна вартість більше 100 тис. грн

На сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: «Добрий день! Цікавить питання: загальна сума по коду на рік становить більше 100 000 грн. Обрали запит ціни пропозиції. До товарів входять мітли, віники, совки, відра.

Питання: чи потрібно робити один запит ціни пропозиції на весь список товару, чи можна по кожному товару окремий запит?»

Відповідь на запит № 88/2023:

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 16.02.2023 № 3323-04/6459-06 «Шодо застосування електронних каталогів».


Водночас відповідно до статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) порядок формування та використання електронного каталогу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822. З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості) на виконання вимог Закону.

Відповідно до пункту 10 Особливостей замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, можуть здійснювати закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному Особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених особливостями (далі — Порядок).

Враховуючи положення пункту 12 Особливостей, у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників відповідно до Порядку.

Отже, у разі здійснення закупівлі товару через електронний каталог, очікувана вартість якого становить або перевищує 100 тисяч гривень за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника, замовник може сформувати як кілька окремих запитів ціни пропозицій на кожний товар, так і один запит ціни пропозиції на всі товари в межах одного коду. 

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до положень пункту 6 Особливостей замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури закупівлі відкриті торги / використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної Особливостями.

Редакція порталу Радник звертає вашу увагу на відео, що допоможе вам провести запит ціни пропозиції в електронній системі закупівель:

Нагадаємо, що на порталі розміщено шпаргалку для ведення річного плану / договорів та відео, що допоможе розібратись з тим, як користуватись шпаргалкою:

Ще більше роз’яснень від Мінекономіки — в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»: