- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про проходження тестування для здійснення оборонних закупівель

Тестування для здійснення оборонних закупівель здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства. Утім, чи є виключення, дізнаєтесь далі.

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: «Відповідно до постанови КМУ від 11.11.2022 № 1275 „Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану“ (далі — Постанова) затверджено Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі — Особливості). Пунктом 7 Особливостей встановлено, що відповідальною за організацію та проведення оборонних закупівель може бути уповноважена особа/інша особа державного замовника та / або колегіальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше ніж із трьох осіб такого державного замовника. Порядок організації діяльності такого колегіального органу визначається державним замовником.

Водночас статтею 11 ЗУ „Про публічні закупівлі“ визначено, що Уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на вебпорталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування.

У зв’язку з цим просимо надати роз’яснення на такі питання:

1) Хто може бути іншою особою державного замовника та членами колегіального органу, зазначеними у пункті 7 Постанови?

2) Чи повинні інші особи державного замовника та члени колегіального органу підтверджувати свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на вебпорталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування?

3) Якими професійними компетенціями та якими знаннями, вміннями і навичками повинні володіти інші особи державного замовника та члени колегіального органу, визначені пунктом 7 Постанови?».

Відповідь представника Мінекономіки на запит № 819/2023

«Шановний користувачу!

Постанова Кабінету Міністрів України „Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану“ від 11.11.2022 № 1275  (далі — Постанова 1275) встановлює порядок та умови здійснення оборонних закупівель для державних замовників у сфері оборони, служб державного замовника, а також військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів) (далі — державні замовники) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану та затверджує особливості  здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (далі — Особливості).

Відповідно до вимог пункту 7 Особливостей відповідальною за організацію та проведення оборонних закупівель може бути уповноважена особа/інша особа державного замовника та / або колегіальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше ніж із трьох осіб такого державного замовника. Порядок організації діяльності такого колегіального органу визначається державним замовником.

Особливості не містять окремих вимог до уповноваженої особи/іншої особи державного замовника та / або представників колегіального органу, що утворюється державним замовником для організації та проведення оборонних закупівель.

Відповідно до вимог  статті 11 Закону України „Про публічні закупівлі“ (далі — Закон) уповноважені особи можуть пройти навчання з питань організації та здійснення публічних закупівель, у тому числі дистанційне в Інтернеті.

Уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на вебпорталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом.

Відповідно до листа  Державного підприємства „Прозорро“, в електронній системі закупівель немає обмежень щодо проходження тестування іншими особами державного замовника та / або членами колегіального органу державних замовників у сфері оборони на вебпорталі Уповноваженого органу.

Тож будь-які особи, яких замовник визначить відповідальними за проведення саме оборонних закупівель, можуть пройти тестування уповноваженої особи та вчиняти дії з реєстрації, оголошення закупівель тощо.

Одночасно зазначаємо, що надана відповідь Мінекономіки не встановлює норм права та має виключно рекомендаційний та інформативний характер».

Читайте також «Внесено четверті зміни до Постанови № 1275! Порівняльна таблиця».

Корисною для вас може стати шпаргалка уповноваженої особи щодо звітування про виконання договору про закупівлю, а ще більше роз’яснень від Мінекономіки ви знайдете в розділі «Книги», а саме в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»:

Читайте також: