- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про помилкове звітування про виконання договору про закупівлю

Помилково оприлюднено звіт про виконання договору про закупівлю. Чи можна виправити ситуацію помилкового звітування про виконання договору про закупівлю?

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено запит № 22/2024 такого змісту: «Помилково був зроблений звіт про виконання діючого тендерного договору. Як можна виправити ситуацію, щоб мати можливість далі працювати з договором?».

Відповідь Мінекономіки на запит № 22/2024: «Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

У свою чергу, наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua, а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу є державне підприємство “ПРОЗОРРО” (далі – ДП “ПРОЗОРРО”).

Тому, з питань технічної реалізації пропонуємо звернутися до адміністратора системи ДП “ПРОЗОРРО”».

Коментар

Дійсно, бувають ситуації, коли уповноваженою особою помилково достроково оприлюднено звіт про виконання договору, який укладено на поточний рік, тобто той договір, який є чинним і зобов’язання по ньому ще виконуються.

Важливий нюанс: після оприлюднення звіту про виконання договору в електронній системі закупівель (далі — ЕСЗ) до такого договору неможливо внести будь-які зміни, у тому числі неможливо оприлюднити укладені додаткові угоди та повідомлення про внесення змін до договору і, відповідно, змінити внесену інформацію за договором тощо.

Як ми зазначали в статті «Помилковий звіт про виконання діючого договору / договору про закупівлю: що можна вдіяти?»:

  1. Завчасне «закриття» договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 та 13 Особливостей, та подальша робота за таким договором про закупівлю може призвести до порушень закупівельного законодавства та, як наслідок, адміністративних стягнень з уповноважених, службових (посадових) осіб замовника, тому уповноваженій особі замовника потрібно бути дуже уважною і не допускати таких помилок.
  2. У разі помилкового оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю залежно від наявних у замовника обставин, зокрема дати виявлення допущеної помилки, таким замовником може бути прийняте рішення про розірвання договору про закупівлю або про публікацію інформації по закупівлі та договору в ЕСЗ через функціонал «звіт про договір, укладений без використання ЕСЗ». При цьому в обох випадках уповноважена особа може скласти протокол про допущену технічну (механічну) помилку та зважати на можливі ризики, які описані в статті «Помилковий звіт про виконання діючого договору / договору про закупівлю: що можна вдіяти?».
  3. У разі помилкового оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю доцільні попередні переговори та консультації із працівниками органу Казначейства, у якому обслуговується замовник.

Більше інформації щодо цієї тематики ви завжди знайдете в електронній книзі «Звіт про виконання договору в публічних закупівлях».

Корисною для вас може стати стаття «Протокол щодо допущення технічних (механічних, формальних) помилок», а ще більше роз’яснень від Мінекономіки ви знайдете в розділі «Книги», а саме в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»:

Читайте також: