- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про походження коштів для здійснення закупівель

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: «Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи потрібно проводити тендер на організацію харчування дітей в школі за кошти батьків, організацію роботи буфету (кейтеринг)? Дякую!».

Відповідь Мінекономіки на запит 148/2023:

Шановний користувачу, повідомляємо, що відносини у сфері публічних закупівель регулюються Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), який визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Метою Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі — Постанова № 1178, Особливості).

Сфера застосування Закону визначена статтею 3 Закону. Так, згідно зі статтею 1 Закону публічна закупівля — придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.

При цьому згідно з Законом договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Отже, у разі якщо замовником передбачено здійснення придбання товарів, робіт і послуг та укладення договору про закупівлю, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону та Особливостей, в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами, визначеними Особливостями, незалежно від джерела фінансування такої закупівлі, оскільки Закон та Особливості не містять розмежування вартісних показників залежно від походження коштів (бюджетні або власні кошти).

Зауважимо, що ви можете завантажити шпаргалку уповноваженої особи щодо вартісних меж. Ще більше роз’яснень від Мінекономіки ви знайдете в розділі «Книги», а саме в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»: