- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Як отримати інформацію чи витяг з ЄДР онлайн

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану» від 06.03.2022 № 209 (далі — Постанова № 209) визначено, зокрема, умови функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у період правового режиму воєнного стану. Так, до 26.12.2022 доступ до цього реєстру був обмежений для звичайних користувачів.

Проте вже з 26.12.2022 доступ до ЄДР відновлено з урахуванням деяких нововведень.

Відповідно до підпункту 11 пункту 1 Постанови № 209 відомості з Єдиного державного реєстру в електронній формі надаються виключно за умови ідентифікації особи, яка бажає отримати такі відомості, з використанням засобів електронної ідентифікації із середнім або високим рівнем довіри. Наведений підпункт викладено в редакції змін за постановою Кабміну «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сферах нотаріату та державної реєстрації» від 16.12.2022 № 1422.

Тобто для замовників відомості з ЄДР знову ж таки є у відкритому доступі як єдиний державний реєстр чи навіть відкриті дані в розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI (далі — Закон № 2939).

Згідно з частиною 4 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом № 2939 та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Крім того, за пунктом 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом № 2939 та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель, крім випадків, коли доступ до такої інформації є обмеженим на момент оприлюднення оголошення про проведення відкритих торгів.

Зараз відомості з ЄДР замовник чи навіть самі учасники можуть отримати за безкоштовним запитом у вигляді інформації або за платним запитом у формі витягу. Тому не рекомендуємо вимагати в тендерній документації надання у складі тендерної пропозиції витягу з ЄДР.

Здійснюються такі запити за декілька кроків.

І. Алгоритм отримання безкоштовного запиту

Крок 1: заходимо на офіційний сайт Міністерства Юстиції України. Зазначаємо інформацію про суб’єкта, відомості про якого запитуються. Зокрема, встановлюємо відмітку, чи це інформація про фізичну особу – підприємця, чи про юридичну особу, чи відокремлений підрозділ юридичної особи.

Нижче зазначаємо найменування чи назву такого суб’єкта або ж його код ЄДРПОУ. Варто зазначити, що інформація може зазначатись частково, що, в свою чергу, розширить пошук, наприклад, як висвітлено на рисунку 1. Далі натискаємо кнопку «Шукати».

Рис. 1

Крок 2: Ідентифікуємось за допомогою електронного ключа. Стандартна всім відома процедура, де ми вибираємо розташування особистого ключа, АЦСК, файл особистого ключа. Далі вводимо пароль особистого ключа і тиснемо «Виконати ідентифікацію», як на рисунку 2.

Рис. 2

Крок 3: Вибираємо необхідного суб’єкта запитуваної інформації та відтворюємо необхідні відомості шляхом натискання «Детальніше», як на рисунку 3.

Рис. 3

Крок 4: Використовуємо запитувану інформацію.

ІІ. Алгоритм отримання платного запиту

Алгоритм отримання платного запиту щодо отримання витягу з ЄДР залишився практично таким самим, як і був до Постанови № 209. Зокрема, такий запит здійснюється за такими кроками:

Крок 1: Вибираємо категорію «Платний запит» та натискаємо «Створити запит».

Крок 2: Цей крок такий самий, як і крок 2 безкоштовного запиту, а саме ідентифікуємось за допомогою електронного ключа.

Крок 3: Вибираємо тип документа з доступних, зокрема витяг про фізичну особу — підприємця, юридичну особу чи відокремлений підрозділ юридичної особи.

Крок 4: Визначаємо критерії пошуку, у тому числі дату, станом на яку необхідно сформувати витяг, а також умови пошуку за назвою та / або кодом ЄДРПОУ.

Крок 5: Вибираємо, які відомості повинен містити витяг, за допомогою відміток. Для полегшення та за потреби можна натиснути «Позначити всі», тим самим виділивши всі відомості, які повинні бути зазначені у витягу.

Крок 6: Оплачуємо послугу за надання витягу в онлайн-режимі.

Крок 7: Отримуємо документ, який надається запитувачу у форматі pdf.

Варто зазначити, що вже запитуваний і сформований витяг можна повторно завантажити з використанням коду доступу, за яким сформовано витяг, у категорії «Платний запит», натиснувши «Отримати документ».

Додатково зауважимо, що, якщо замовник встановив умову тендерної документації відповідно до частини 3 статті 22 Закону щодо наявності в ЄДР необхідної інформації, яка за законодавством повинна бути там відображена, а в відомостях ЄДР щодо учасника вона відсутня, замовник зобов’язаний відхилити таку пропозицію з підстави абзацу 6 підпункту 2 пункту 41 Особливостей.

Якщо ж у складі тендерної документації учасником надано недостовірну інформацію, що є суттєвою для визначення результатів відкритих торгів, яку замовником виявлено згідно з абзацом 2 частини 15 статті 29 Закону, така тендерна пропозиція відхиляється відповідно до абзацу 2 підпункту 1 пункту 41 Особливостей. Для відхилення такого учасника замовник може скористатись прикладом протоколу про відхилення учасника через надання недостовірної інформації, що розміщений на порталі RADNUK.COM.UA.

Корисними для вас будуть також публікації: