- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Чи можна закривати договори за 2023 рік, по яких уже виконані зобов’язання

Звітування про виконання договору у 2023 році з урахуванням нюансів воєнного стану. Як закривати договори за 2023 рік, розповімо далі.

Публічні закупівлі в Україні відбуваються за Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Випадки, коли можемо закривати договір

Законодавство встановлює три випадки для того, щоб прозвітувати про виконання договору про закупівлю, а саме:

  1. якщо договір про закупівлю виконано, навіть якщо строк його дії не закінчився, замовник уже може оприлюднити такий звіт. Договір про закупівлю вважається виконаним у тому випадку, коли кожна зі сторін виконала свої зобов’язання в повному обсязі, тобто відбулась поставка товарів / були повною мірою надані послуги / виконані роботи, а замовник здійснив оплату;
  2. закінчення строку дії договору про закупівлю за умови його виконання сторонами;
  3. якщо договір про закупівлю було розірвано.

Тож у разі настання будь-якого із вищезазначених випадків уповноважена особа протягом 20 робочих днів може прозвітувати про виконання договору в електронній системі (ЕСЗ).

Відразу завантажте собі шпаргалку уповноваженої особи щодо звітування про виконання договору про закупівлю.

Закривати договори в грудні чи в січні наступного року?

Перед тим як закривати договір в електронній системі, обов’язково дізнайтесь, чи договір про закупівлю виконано в повному обсязі, зокрема, чи ви як замовник здійснили повну оплату. Якщо ці умови (так звані зобов’язання сторін) виконані, то можна відраховувати двадцятиденний строк для звітування.

Приклад

Договір на поставку товару має строк дії до 31.12.2023. Утім, зобов’язання сторін виконані в повному обсязі ще у вересні 2023 року. Замовник у вересні-жовтні не звітував про виконання цього договору про закупівлю.

У такому випадку доцільно звітувати в січні 2024 року, тобто після закінчення строку дії договору про закупівлю, тому що замовник у вересні-жовтні не звітував про виконання.

Не обов’язково чекати завершення строку дії договору про закупівлю, щоб прозвітувати про його виконання. Після повного виконання зобов’язань за договором про закупівлю («поставлено – сплачено») ви можете прозвітувати про виконання протягом 20 робочих днів. Якщо ви не вклались у цей строк, доцільно зачекати спливу строку дії договору про закупівлю та потім прозвітувати.

Якщо у вас виникає багато питань щодо звітування про виконання, ми підготували для вас електронну книгу «Звіт про виконання договору в публічних закупівлях»:

звіт про виконання договору