- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

10 централізованих закупівельних організацій та в якому порядку їм забезпечується сплата винагороди за надані послуги

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: «За яким КЕКВ та в якому порядку забезпечується сплата винагороди централізованій закупівельній організації бюджетною установою?».

Відповідь представника Мінекономіки на запит 294/2023:

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України «Про публічні закупівлі» установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.

Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій установлені постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1216 (зі змінами). Згідно з пунктом 17 цих Особливостей винагорода централізованій закупівельній організацій за організацію та проведення тендеру здійснюється замовником у разі, коли проведення тендерів в інтересах такого замовника зазначеною організацією не є обов’язковим. Розмір винагороди визначається для кожної централізованої закупівельної організації у рішенні органу, який приймає рішення про її визначення.

Перелік розпоряджень, якими визначені ЦЗО, знаходиться за посиланням: https://prozorro.gov.ua/centralizovana-zakupivelna-organizaciya. Тому з питань сплати винагороди централізованій закупівельній організації слід звертатися до відповідної централізованої закупівельної організації, послугами якої користується замовник.

Водночас питання економічної класифікації видатків бюджету регулюється наказом Мінфіну України «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» від 12.03.2012 № 333 (далі – наказ № 333).

Так, згідно з пунктами 1.1 і 1.2 пункту 1 «Загальні положення» Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом № 333, економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування. Економічна класифікація видатків бюджету забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету. Видатки на проведення публічних закупівель здійснюються за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету залежно від економічної суті платежу.

При цьому згідно з пунктом 5 наказу № 333 Державна казначейська служба України уповноважена надавати роз’яснення з питань застосування економічної класифікації видатків бюджету.

Коментар. На офіційному сайті ДП «Прозорро» оприлюднено десять рішень Кабінету Міністрів України про визначення організацій ЦЗО:

  1. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 № 846-р «Про визначення ДУ „Професійні закупівлі“ централізованою закупівельною організацією».
  2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2020 № 1405-р «Про визначення державного підприємства “Медичні закупівлі України” централізованою закупівельною організацією».
  3. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 233-р «Про визначення державного підприємства “Українські спеціальні системи” централізованою закупівельною організацією».
  4. Рішення Івано-Франківської обласної ради від 31.07.2020 № 1511-36/2020 «Про створення комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради“».
  5. Рішення Херсонської обласної ради від 23.04.2021 № 172 «Про розширення функцій комунального некомерційного підприємства “Обласна база спеціального медичного постачання” Херсонської обласної ради та затвердження нової редакції статуту».
  6. Рішення Сумської обласної ради від 18.06.2021 «Про визначення Комунальної установи “Сумський обласний фонд підтримки підприємництва” Сумської обласної ради централізованою закупівельною організацією».
  7. Рішення Дніпровської міської ради від 23.06.2021 № 7/8 «Про визначення КП “Централізована закупівельна організація” ДМР централізованою закупівельною організацією».
  8. Рішення Одеської обласної ради від 18.06.2021 № 230-VIII «Про зміну назви Комунального підприємства „Центр обслуговування громадян“ та визначення його централізованою закупівельною організацією».
  9. Рішення Київської обласної ради від 23.12.2022 № 454-15-VIII «Про визначення КЗ Київської облради “База спеціального медичного постачання” централізованою закупівельною організацією».
  10. Рішення Харківської міської ради від 25.01.2023 № 329/23 «Про перейменування комунальних підприємств та визначення КП „Централізована закупівельна організація Харківської міської ради” централізованою закупівельною організацією».

Ще варто зафіксувати:

  1. Винагорода централізованій закупівельній організації за організацію та проведення тендеру здійснюється замовником у разі, коли проведення тендерів в інтересах такого замовника зазначеною організацією не є обов’язковим.
  2. Розмір винагороди визначається для кожної централізованої закупівельної організації у рішенні органу, який приймає рішення про її визначення.

Також ви можете завантажити шпаргалку уповноваженої особи щодо вартісних меж. Ще більше роз’яснень від Мінекономіки ви знайдете в розділі «Книги», а саме в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»: