- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Перелік корисних посилань щодо нюансів визначення додаткової (непередбачуваної) потреби

Відповідно до абзацу 3 пункту 15 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), якщо у замовника виникла додаткова потреба (яку замовник не міг передбачити на момент здійснення закупівлі за тотожним предметом закупівлі) у здійсненні закупівлі за предметом закупівлі, закупівля за яким ним вже була здійснена у поточному році, очікувана вартість такого предмета закупівлі не додається до очікуваної вартості тотожного предмета закупівлі (тотожних предметів закупівель), закупівля яких була здійснена, а замовник обирає вид закупівлі такого предмета закупівлі з урахуванням вартісних меж, визначених цими особливостями.

Наведене положення є умовно нововведенням для законодавства у сфері публічних закупівель. Тобто раніше подібні обставини не були врегульовані нормативно-правовими актами. Так, до набрання чинності Особливостями, за роз’ясненнями Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України згідно з листом від 03.09.2023 № 3304-04/54160-06 «Щодо планування закупівель», закупівельники визначали статус закупівель, які замовник об’єктивно не міг передбачити. Варто наголосити, що таке роз’яснення дещо відрізняється від суті норми абзацу 3 пункту 15 Особливостей.

Тому для кращого розуміння наведемо норми та алгоритм її застосування. Пропоную ознайомитись з переліком корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо нюансів визначення додаткової (непередбачуваної) потреби.

У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Договори та ДУ за Особливостями» розділу «Договори та додаткові угоди». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.