- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Перелік корисних посилань щодо установлення кваліфікаційних критеріїв

Відповідно до частин 1 і 2 статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII [1] (далі — Закон № 922) замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, визначених цією частиною.

Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 22 Закону № 922 [2] у тендерній документації зазначаються, зокрема, один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону № 922 [3] та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям.

Навіть в умовах воєнного стану, коли замовник здійснює закупівлю за процедурою, наприклад, відкриті торги, актуальними залишаються питання, як правильно встановити кваліфікаційні критерії?

У цій публікації підготовлено добірку корисних статей, які обов’язково дадуть відповідь на це та деякі інші запитання щодо кваліфікаційних критеріїв, зокрема:

  1. «Практика АМКУ: підтверджуємо чи оскаржуємо кваліфікаційний критерій „обладнання, матеріально-технічна база та технології“? [4]», з назви якої ми вже розуміємо, що в ній висвітлено питання правильності застосування кваліфікаційного критерію «матеріально-технічна база, обладнання та технології» з точки зору практики органу оскарження.
  2. «Штатні працівники ≠ особи, які працюють по цивільно-правовому договору [5]», у якій наглядно розмежовано визначення працівників за трудовим договором і за договором цивільно-правового характеру з огляду на позиції Колегії Антимонопольного комітету України та Верховного Суду.
  3. «Аналогічний договір: 11 вимог та неуважність замовника [6]», де висвітлено помилки замовників при застосуванні кваліфікаційного критерію, які не слід допускати.
  4. «Фінансова спроможність учасника: що враховувати замовнику, встановлюючи вимогу в тендерній документації [7]», у якій відображено нюанси застосування відповідного кваліфікаційного критерію.

Якщо ви виявили помилки чи неточності в тендерній документації, зокрема в частині вимог щодо кваліфікаційних критеріїв, скористайтесь прикладом протоколу про внесення змін до тендерної документації [8].

При цьому усім передплатникам порталу RADNUK.COM.UA доступний невичерпний перелік практики Органу оскарження в електронній книзі «Збірник рішень АМКУ як Органу оскарження [9]».