- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про зміну істотних умов договорів у публічних закупівлях

На офіційному сайті Мінекономіки з’явився цікавий запит такого змісту:

«Добрий день! В березні місяці було проведено переговорну процедуру та підписано договір про закупівлю на поставку товару (далі — Договір). В Договорі було зазначено два лоти. По одному із лотів товар вже поставлений, по іншому на сьогоднішній день виросла ціна майже на 40 %. Яким чином потрібно вносити зміни до Договору та чи можна змінити ціну на 1 одиницю товару без зміни загальної вартості Договору, при цьому зменшити об’єм закупівлі?

Крім того, якщо замовник укладає договір без застосування електронної системи закупівель за нагальною потребою в здійсненні закупівлі як виняток спрощеної закупівлі, чи повинен такий договір відповідати вимогам частини 5 статті 41 ЗУ “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), як і договір, укладений за результатами спрощеної закупівлі, чи має відповідати вимогам, які ставляться до прямого договору, який укладається без використання електронної системи закупівель?».

Відповідь на запит 735/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 «Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю» (прим. ред.: мається на увазі, що внесення змін в частині істотних умов договору про закупівлю, що укладений у розумінні та в рамках Закону за результатом спрощеної закупівлі / процедури закупівлі, у т. ч. переговорної закупівлі, можливе за наявності однієї або кількох підстав, визначених частиною 5 статті 41 Закону).

При цьому зазначаємо, що договірні відносини, що виникають при укладенні та виконанні договору, який не є договором про закупівлю у розумінні Закону, не є предметом регулювання Закону (прим. ред.: а тому й частина 5 статті 41 Закону не розповсюджується) та регулюється, зокрема, Цивільним та Господарським кодексами України. При укладенні господарського договору предмет, ціна та строк дії договору погоджуються сторонами договору. Підстави та порядок зміни договору визначені статтею 651 Цивільного кодексу України та статтею 188 Господарського кодексу України.

Ознайомившись із вищезазначеною відповіддю Мінекономіки щодо внесення змін до істотних умов договорів у публічних закупівлях, надаємо вам у допомогу ще такі статті до тематики та корисні зразки документів: