- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

У договорі для потреб оборони шість різних кодів ДК! Робити одне оголошення чи на кожен ДК по оголошенню?

Питання передплатника порталу:

Відповідь заступниці генерального директора ДП «Прозорро» Наталії Шимко:

Як ми зазначали в інтерв’ю, ДП «Прозорро» як адміністратор електронної системи закупівель створило окремий розділ на вебпорталі «Оголошення відповідно до статті 30 Закону України „Про оборонні закупівлі“», у якому оприлюднюється інформація про оголошені закупівлі, що надходить від замовників. Замовники такі оголошення надсилають шляхом заповнення відповідної форми.

Побачивши таке оголошення, потенційні постачальники можуть звернутись до замовника й надати йому свої пропозиції щодо умов постачання необхідних предметів закупівлі.

Оскільки різні предмети закупівлі можуть постачатись різними суб’єктами господарювання, на мою думку, логічно робити й окремі оголошення під окремі товари, роботи чи послуги, хоча технічне обмеження на оприлюднення оголошень з різними кодами відсутнє.

Крім того, додатком 2 до Особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану, затверджених постановою КМУ від 11.11.2022 № 1275, визначено обсяг інформації, яка включається до оголошення про закупівлю, що підлягає оприлюдненню (приклад оголошення про закупівлю відповідно до Постанови № 1275).

Зокрема, в оголошенні має зазначатись назва предмета закупівлі із зазначенням коду згідно з Єдиним закупівельним словником та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності). Таким чином, в оголошенні зазначається тільки один предмет закупівлі. Якщо предмет закупівлі містить частини, то слід також зазначити їх коди (номенклатурні позиції).

За потреби можете завантажити приклад протоколу про оприлюднення оголошень про закупівлю. Читайте також: