- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Щодо вартості договорів про закупівлю та публічного оприлюднення на порталі «E-data»

Питання від передплатника порталу:

Відповідь експерта

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 183 у разі використання коштів підприємств, отриманих ними від їхньої господарської діяльності, інформація про використання публічних коштів, що підлягає оприлюдненню, має містити такі відомості:

Інформація, зазначена в цьому пункті, оприлюднюється щорічно не пізніше 31 січня року, наступного за звітним роком, та зберігається в режимі вільного доступу протягом трьох років з дня оприлюднення.

Рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Інтеграція Єдиного вебпорталу використання публічних коштів з електронною системою закупівель Prozorro: що змінилось.

Нагадаємо, що листом Мінфіну від 19.05.2022 № 20040-03-73/10211 надано роз’яснення стосовно оприлюднення цих даних під час воєнного стану, згідно з яким: «…суб’єкти оприлюднення інформації відповідно до Закону України „Про відкритість використання публічних коштів“ приймають самостійне рішення щодо необхідності оприлюднення інформації про використання публічних коштів, у тому числі інформації про використання публічних коштів в оборонній сфері». Замовник, керуючись Законом України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», може оприлюднити відповідну інформацію в Е-даті протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Детальніше — у статті «Чи потрібно оприлюднювати договори за Постановою № 169 в Е-даті».

Група компаній «Радник» офіційно звернулася до Державної установи «Відкриті публічні фінанси», яка виступає адміністратором «Єдиного вебпорталу використання публічних коштів», щодо питання вартості договорів про закупівлю та публічного оприлюднення інформації про використання коштів, за рахунок яких здійснюються закупівлі товарів, робіт і послуг, за роз’ясненням: «…Роз’ясніть, будь ласка, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 3 Закону № 183 підлягає оприлюдненню інформація про використання публічних коштів, зокрема відомості про договори по одному коду ДК, укладені за звітний період, загальна вартість яких перевищує 1 мільйон гривень, або ж це має бути окремий договір про закупівлю вартістю більше 1 мільйона гривень?…».

Державна установа «Відкриті публічні фінанси» надала відповідь: «…Інформуємо стосовно інформації для оприлюднення, визначеної пунктом 2 частини 1 статті З 3акону № 183 щодо використання коштів підприємств, отриманих ними від їхньої господарської діяльності, то підлягає оприлюдненню інформація про використання публічних коштів, зокрема, відомості про договори, укладені за звітний період, загальна вартість яких перевищує 1 мільйон гривень та відомості про стан виконання договорів, укладених за попередні звітні періоди, які продовжують виконуватися, загальна вартість яких перевищує 1 мільйон гривень — це стосується кожного окремого договору, вартість якого перевищує 1 млн грн. Кожний такий договір має бути опубліковано в розділі „Договори“. Усі інші договори такого типу на будь-яку суму (включно з тими, що перевищують 1 млн грн) потрібно внести в річний звіт “Обсяг платежів за договорами у розрізі товарів, робіт і послуг“…».

Також рекомендуємо статтю «Де, окрім ЕСЗ, публікувати інформацію про публічні закупівлі».

За нагоди використовуйте приклад наказу про відповідальну особу за оприлюднення інформації на Єдиному вебпорталі використання публічних коштів.

Нагадаємо, що на порталі є розділ «Інфографіка», де ми збираємо графічний матеріал, що наочно покаже правовий бік закупівельних нюансів:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».