- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Пункт 11-1 Особливостей: як «сумувати» закупівлі для здійснення запиту пропозиції постачальників

Нещодавно редакція порталу Радник отримала таке питання: у якому випадку здійснюється закупівля шляхом ЗПП:

  1. коли загальна сума за кодом класифікатора (наприклад, за четвертим знаком для медвиробів) більша за 50 тис. грн

    чи
  2. коли загальна вартість за визначеним у додатку переліком більша ніж 50 тис. грн?

Відповідаємо з огляду на чинне законодавство відповідно до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

Згідно з пунктом 11-1 Особливостей у разі, коли замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, здійснюють закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за переліком згідно з додатком, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, такі закупівлі здійснюються з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407), з урахуванням положень, визначених цими особливостями.

Щоб зрозуміти, хто із замовників повинен користуватись пунктом 11-1 Особливостей, читайте статтю «Тринадцяті зміни до Особливостей: у чому полягають, яких замовників та товарів торкнуться?».

Особливості не містять вимог щодо додавання між собою сум закупівель різних позицій з додатка до Особливостей. Отже, не потрібно додавати вартості різних предметів закупівель за переліком, що відображений у додатку до Особливостей.

Тож, при прийнятті рішення про застосування електронного каталогу рекомендуємо дотримуватись Порядку визначення предмета закупівлі, що затверджений наказом Мінекономіки 15.04.2020 № 708, та приймати відповідні рішення, відштовхуючись саме від вартості предмета закупівлі, визначеного відповідно до цього порядку (з урахуванням річної потреби, за третьою цифрою ДК 021:2015 Єдиний закупівельний словник для лікарських засобів та за четвертою цифрою для медичних виробів).

Визначити предмет закупівлі вам допоможе стаття «Усе, що потрібно знати про визначення предмета закупівлі: частина друга». Ще зафіксуємо корисні зразки документів: