- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Продовжили строк розгляду до 20 робочих днів: чи зберігається право на виправлення невідповідностей протягом 24 годин?

Строк розгляду тендерної пропозиції не повинен перевищувати п’яти робочих днів, при цьому замовник може аргументовано продовжити цей строк до 20 робочих днів. Чи зберігається у такому разі право на виправлення невідповідностей протягом 24 годин? Читайте у матеріалі.

Відповідно до частини 10 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) строк розгляду тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції.

Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів (див. Протокол про продовження строку розгляду тендерної пропозиції (з аукціоном)). У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.

При цьому пунктом 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), визначено: якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та / або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та / або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Питання! Якщо продовжити строк розгляду тендерної пропозиції, приміром, на 14 днів, то чи можна, наприклад, на 12-й день розгляду надати учаснику можливість виправити помилки протягом 24 годин? Чи таке право зберігається в межах розгляду протягом п’яти робочих днів?

Відповідь: можна. Тобто якщо замовник продовжить строк розгляду тендерної пропозиції, нормою «24 години на виправлення помилок» він має скористатися не пізніше ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій та у наведений строк оприлюднити повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в електронній системі закупівель. Наведемо інший, більш практичний приклад.

Приклад

Замовник оголосив відкриті торги за особливостями. Визначення найбільш економічно вигідної пропозиції відбулося 19.10.2023.

Строк розгляду тендерної пропозиції не повинен перевищувати п’яти робочих днів — 24.10.2023 (частиною 1 статті 253 ЦКУ встановлено, що перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок, більше див. у статті «Строки в публічних закупівлях за Особливостями: „з дати“, „з дня“, „робочі дні“ тощо + таблиця зі строками та доцільними прикладами»).

Замовник, наприклад 23.10.2023, аргументовано продовжив строк розгляду тендерної пропозиції до 20 робочих днів (тобто відрахунок строку почався з 23.10.2023 з дня прийняття рішення), а саме на 19 робочих днів, тобто до 17.11.2023 (робочі дні — це календарні дні без урахування вихідних, святкових або інших неробочих днів).

Отже, остаточний строк розгляду тендерної пропозиції — 17.11.2023.

Кінцевий строк для надання учаснику 24 годин на виправлення невідповідностей — 15.11.2023 (тобто не пізніше ніж за два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій).

При цьому вимогу щодо усунення невідповідностей замовник може розмістити і раніше, наприклад 13.11.2023 або 03.11.2023, головне, щоб не пізніше 15.11.2023.

Тобто, скажімо, якщо на четвертий робочий день збільшити строк до 19 робочих днів, то можна і на 14-й робочий день надати 24 години на виправлення, головне, не пізніше ніж за два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій. Успіхів!

Скористайтеся зразками документів:

Звертаємо вашу увагу на електронну книгу «Приклади документів для відкритих торгів з особливостями», у якій ми виокремили зразки документів, які стануть у пригоді під час проведення відкритих торгів, зокрема з урахуванням Особливостей, та участі в них: