- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Невідповідність тендерної документації вимогам законодавства: практика ДАСУ

Сьогодні пропонуємо практику моніторингів Державної аудиторської служби України (далі — Держаудитслужба) щодо невідповідності умов тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (від 25.12.2015 № 922-VIII), на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі — Особливості), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Постанова № 1178).

Моніторинг UA-M-2023-03-07-000048, оголошення UA-2023-02-10-000684-a

Моніторингом установлено, зокрема, що тендерна документація замовника складена не відповідно до вимог Закону та Постанови № 1178, а саме:

З огляду на ці та інші встановлені порушення законодавства у сфері закупівель Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов’язань за договором, у тому числі із застосуванням відповідних наслідків недійсності/нікчемності договору.

Моніторинг UA-M-2023-03-13-00001, оголошення UA-2023-02-20-013239-a

За результатами моніторингу відповідності вимог тендерної документації замовника вимогам законодавства у сфері закупівель установлено ряд порушень, зокрема:

у порушення вимог абзацу 2 частини 3 статті 16, пункту 18 частини 2 статті 22 Закону та пункту 28 Особливостей пункти 1 та 2 Додатка 1 до тендерної документації містять вимогу щодо можливості залучення учасником у тендерній пропозиції спроможностей інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців, при цьому предметом закупівлі є товар, а не послуги або роботи.

З огляду на це та інші встановлені порушення законодавства у сфері закупівель Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом відміни тендеру з урахуванням вимог підпункту 2 пункту 47 Особливостей.

Моніторинг UA-M-2023-03-07-000004, оголошення UA-2023-01-05-001963-a

За результатами аналізу питання відповідності вимог ТД вимогам Закону з урахуванням Особливостей встановлено, зокрема, таке.

Підпункт 7.1 пункту 7 розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» ТД замовника викладено з порушенням вимог пункту 41 Особливостей в частині визначення підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі, а саме вказано як одну з підстав для відхилення тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі «невідповідність кваліфікаційним критеріям, установленим статтею 16 Закону», тоді як пункт 41 Особливостей її не містить.

Крім того, підпункт 7.2 пункту 7 розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» ТД сформовано замовником з порушенням вимог пункту 41 Особливостей, оскільки наявність податкового боргу в учасника процедури закупівлі та ненадання ним документа про розстрочення/відстрочення такої заборгованості не є підставою для відхилення тендерної пропозиції такого учасника у розумінні пункту 41 Особливостей, чим порушено вимоги пункту 28 Особливостей.

З огляду на це та інші встановлені порушення законодавства у сфері закупівель Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявленого порушення шляхом припинення зобов’язань за договором, у тому числі із застосуванням відповідних наслідків недійсності/нікчемності договору.

Виходячи з виявлених порушень, під час підготовки тендерної документації замовнику варто звернути увагу на таке:

За нагоди використовуйте зразок адміністративного позову про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі, який розміщений у категорії «Зразки документів замовникам за Особливостями» — «Листи».

Зі збірником висновків моніторингу закупівель з практичними порадами та доцільними рекомендаціями ви можете ознайомитися на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Книги»:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».