- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про те, як видалити завантажену в Прозорро інформацію

У цій статті ви дізнаєтесь, чи можна приховати інформацію, яка може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці й порядку, та куди потрібно звертатись при цьому.

Як видалити завантажену в Прозорро інформацію

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: як приховати інформацію, яка може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці й порядку?

Відповідь представника Мінекономіки на запит № 769/2023: «Шановний користувачу, зняття з оприлюднення інформації, розміщеної в електронній системі, здійснюється відповідно до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166 “Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”.

Положення про комісію щодо розгляду питань діяльності електронної системи закупівель (далі — Комісія) затверджено наказом Мінекономіки від 14.11.2019 № 381 та складається з розділів: “Загальне положення”, “Формування та повноваження комісії” та “Правила та процедури роботи комісії”.

Зняття з оприлюднення інформації, розміщеної в електронній системі, здійснюється відповідно до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166 “Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”.

Відповідно до пункту 9-1 Порядку у разі оприлюднення в електронній системі закупівель інформації з обмеженим доступом або інформації, розголошення якої під час дії правового режиму воєнного стану в Україні може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці й порядку, за зверненням замовника, що оприлюднив таку інформацію в електронній системі закупівель, адміністратор вчиняє дії в електронній системі закупівель з припинення публічного доступу до такої інформації на підставі рішення комісії про надання адміністраторові дозволу на припинення публічного доступу до інформації з обмеженим доступом або інформації, розголошення якої під час дії правового режиму воєнного стану в Україні може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці й порядку.

Таким чином, у разі необхідності приховати закупівлю, яка містить інформацію, розголошення якої під час дії правового режиму воєнного стану в Україні може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці й порядку, замовник з відповідним проханням звертається до Комісії.

Дане звернення можна направити на ел. адресу meconomy@me.gov.ua, або на поштову адресу Міністерства 01008, м. Київ, вул. М. Грушевського 12/2. В листі потрібно зазначити, що лист адресовано до Комісії щодо розгляду питань діяльності електронної системи закупівель.

Зазначене звернення розглядається на черговому засіданні Комісії та за результатами якого Комісія може прийняти рішення про надання адміністраторові електронної системи закупівель (державному підприємству “ПРОЗОРРО”) дозволу на припинення публічного доступу до необхідної закупівлі».

Корисною для вас може стати шпаргалка уповноваженої особи щодо звітування про виконання договору про закупівлю, а ще більше роз’яснень від Мінекономіки ви знайдете в розділі «Книги», а саме в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»:

Читайте також: