- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Мінекономіки про те, чи можна укласти один договір з різними кодами ДК, але одним постачальником

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: «Добрий день! Чи можна укласти один прямий договір на товари які відносяться до різних кодів ДК (до 100 000 тис. по кожному предмету закупівлі), але постачаються одним постачальником?».

Відповідь представника Мінекономіки на запит 329/2023:

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України «Про публічні закупівлі» визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами) (далі — Особливості), на виконання вимог Закону.

Згідно з пунктом 11 Особливостей для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою, ніж 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою, ніж 200 тис. гривень, робіт, вартість яких є меншою, ніж 1,5 млн гривень, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 38 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

При цьому умови договору визначаються сторонами самостійно та з дотриманням вимог Цивільного та Господарського кодексів України (далі — ЦК України, ГК України).

У свою чергу, відповідно до статті 180 ГК України при укладенні господарського договору сторони зобов’язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Так, частиною четвертою статті 180 ГК України установлено, що умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості.

Отже, якщо вартість кожного предмета закупівлі, визначеного замовником відповідно до Порядку та зазначеного у такому договорі, менша вартісних меж, встановлених Особливостями, замовник може укласти такий договір без застосування процедур, визначених Особливостями, керуючись положенням ЦК та ГК України.

Тому замовник може укласти як декілька, так і один договір, предметом договору за яким виступатимуть різні предмети закупівлі у розумінні Закону та Порядку, та вартість яких окремо менше вартісних меж, встановлених Особливостями.Також ви можете завантажити шпаргалку уповноваженої особи щодо вартісних меж. Ще більше роз’яснень від Мінекономіки ви знайдете в розділі «Книги», а саме: в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»:

Читайте також: