- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Як завершувати закупівлі за пунктом 13 Особливостей, розпочаті до змін від 07.09.2023: приклади

Прямо зараз ви отримаєте схему здійснення закупівель за пунктом 13 Особливостей! Окрім цього на прикладах розберемо те, як завершувати розпочаті закупівлі за пунктом 13 Особливостей до змін від 07.09.2023.

07.09.2023 постановою Кабміну від 01.09.2023 № 952 внесено чотирнадцяті зміни до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості).

У зв’язку з чим схема здійснення закупівель за пунктом 13 Особливостей дещо змінилась та з 07.09.2023 виглядає так:

Якщо ви з-поміж тих щасливчиків, котрі вже ознайомлені зі статтею «Чотирнадцяті зміни до Особливостей № 1178: порівняльна таблиця та коментарі», то могли помітити, що Постановою № 952 установлено, що закупівлі, розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою.

При цьому в закупівлях за пунктом 13 Особливостей чітко не визначено моменту, за яким можна вважати, що закупівля розпочата. Рекомендуємо вважати укладення договору про закупівлю тим самим моментом, коли закупівля за пунктом 13 Особливостей розпочата.

Як тоді звітувати? Сформуємо таблицю.

Таблиця

За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до пункту 13 Особливостей, не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня укладення такого договору замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель

До 07.09.2023

З 07.09.2023 (включно)

  • звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  • договір про закупівлю та додатки до нього;
  • у разі укладення договору про закупівлю відповідно до підпунктів 5–11, 14 цього пункту замовник разом із звітом зазначає підстави(!) для здійснення закупівлі відповідно до цього пункту.
  • звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  • договір про закупівлю та додатки до нього;
  • обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту. Обґрунтування у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа готується уповноваженою особою або іншою службовою (посадовою) особою замовника та погоджується (затверджується) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника.

Окрім вищезазначеної інформації та документів замовник в процесі виконання договору про закупівлю публікує повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та відповідну додаткову угоду (у разі настання такої події).

Звіт про виконання договору про закупівлю, укладеного відповідно до цього пункту, не оприлюднюється замовником в електронній системі закупівель.

Зважаючи на положення пункту 6-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, якщо предмет закупівлі «локалізований» та вартує понад 200 тис. грн, рекомендуємо оприлюднити звіт про виконання договору разом із фактичною калькуляцією собівартості товару.

Звіт про виконання договору про закупівлю оприлюднюється протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання (стаття 10 Закону) — шпаргалка уповноваженої особи щодо звітування про виконання договору про закупівлю.

До того ж з 19.05.2023 моніторинг може прийти й на закупівлю згідно з пунктом 13 Особливостей. Стаття 8 Закону передбачає, що моніторинг процедури закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та його дії. Тобто до оприлюднення замовником звіту про виконання договору. Це означає, що якщо замовник прозвітує про виконання згідно з законодавством, це унеможливить неочікуваний моніторинг закупівлі.

Для закріплення вищезазначеного наведемо приклади.

Приклад 1

Вирішено провести закупівлю за виключенням згідно з підпунктом 4 пункту 13 Особливостей. 04.09.2023 затверджено річний план. Договір про закупівлю підписано сторонами 05.09.2023, але станом на дату набуття чинності змінами не оприлюднено.

Замовник може оприлюднити договір з додатками без обґрунтування у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого документа.

У цьому випадку замовник завершує закупівлю в порядку, що діяв до набрання чинності Постановою № 952.

Приклад 2

Вирішено провести закупівлю за виключенням згідно з підпунктом 2 пункту 13 Особливостей. 06.09.2023 затверджено річний план. Договір про закупівлю підписано сторонами 07.09.2023.

Зважаючи, що договір про закупівлю підписано тоді, коли зміни вже набули чинності, такому замовнику рекомендуємо під час звітування оприлюднити також обґрунтування у вигляді розпорядчого рішення замовника (наказ керівника чи розпорядження) або іншого документа.

На майбутнє можете завантажити шпаргалку уповноваженої особи щодо вартісних меж. Також запрошуємо вас на дводенне підвищення кваліфікації для замовників, де ми разом обов’язково розберемось з усіма законодавчими змінами в закупівлях!

Користуйтесь електронною книгою «Закупівлі за виключеннями згідно з пунктом 13 Особливостей»: