- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Готуємося до укладання додаткових угод в обсязі 20 % на 2024 рік: крайній строк та приклади додаткових угод

Укладання додаткових угод до договору про закупівлю в обсязі 20 % на початку наступного року — питання щорічне. Далі розповімо, що повинна знати уповноважена особа щодо цього.

Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), передбачена можливість внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у зв’язку із застосуванням положень частини шостої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Частиною 6 статті 41 Закону передбачено, що дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку.

Задля продовження договору про закупівлю на 20 % замовнику необхідно підготувати дві додаткові угоди:

  1. Переважно договори про закупівлю, що укладаються на річну потребу, мають строк дії до 31 грудня поточного року. Тому укласти додаткову угоду на продовження дії договору про закупівлю на наступний рік можна до 31 грудня включно (приклад додаткової угоди за частиною 6 статті 41 Закону з урахуванням Особливостей (продовження строку дії договору про закупівлю)). Утім, цьогоріч 30-31 грудня припадає на суботу-неділю, коли у більшості замовників вихідні дні, і додаткову угоду доцільніше укласти раніше.

    У першій додатковій угоді, що укладається у 2023 році, замовник не зазначає суму. Для замовників, що залежать від державного бюджету України, це може бути пов’язано з тим, що кошторис на видатки наступного року ще не затверджено. Після затвердження кошторисних призначень у замовника виникає право брати бюджетні зобов’язання та реєструвати їх в органах Казначейства. Зважаючи на формулювання частини 6 статті 41 Закону, замовникам, що не залежать від державного бюджету, також рекомендуємо оприлюднювати дві додаткові угоди.
  2. Додаткова угода, що укладається в наступному році. На початку наступного року замовник укладає наступну додаткову угоду щодо збільшення об’ємів закупівлі та, відповідно, суми (приклад додаткової угоди за частиною 6 статті 41 Закону з урахуванням Особливостей (угода, що укладається після затвердження кошторису)).

Наголошуємо! Для обох вищезазначених додаткових угод рекомендуємо в електронній системі закупівель вибирати частину 6 статті 41 Закону (підпункту 8 пункту 19 Особливостей).

Більше — в електронній книзі «Укладання додаткових угод в обсязі 20 % на початку наступного року»:

Зафіксуємо деякі тези, що допоможуть вам продовжити договір про закупівлю на 20 %:

Ознайомтесь також зі статтею «Як продовжити термін дії договору про закупівлю на наступний рік на 20 % від вартості договору про закупівлю поточного року?».