- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Електронний каталог, проєкт договору та вартісні пороги: враховуємо зміни від 01.09.2023

01.09.2023 набрали чинності дванадцяті зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ № 1178 від 12.10.2022 (далі — Особливості), та порядку використання електронного каталогу. У зв’язку з цим у користувачів порталу виникають типові питання, на які ви знайдете відповіді у матеріалі.

Питання передплатника порталу № 1

Відповідь експерта

Наведена зміна набирає чинності з 01.09.2023. Тобто з 01.09.2023 замовники зобов’язані при проведенні запиту ціни пропозиції завантажувати проєкт договору з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Також звертаємо вашу увагу, що пунктом 66 Порядку формування та використання е-каталогу визначено, що замовник укладає договір про закупівлю з переможцем відбору не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання від переможця відбору повідомлення щодо наміру укласти договір про закупівлю. Договір про закупівлю між замовником та переможцем відбору укладається відповідно до вимог законодавства. Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від умов, визначених у замовленні/запиті ціни пропозицій в електронному каталозі.

За нагоди ознайомтеся зі статтею «Три питання щодо запиту ціни пропозиції та договору про закупівлю».

Питання передплатника порталу № 2:

Відповідь експерта

Таким чином, вартісні межі під час використання електронного каталогу з 01.09.2023 не змінюються.

Відповідно до пункту 11 Особливостей для здійснення закупівель товарів, вартість яких є меншою ніж 100 тис. грн, замовники можуть використовувати електронну систему закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, у тому числі електронний каталог для закупівлі товарів.

Пунктом 10 Особливостей, зокрема, встановлено, що замовники в разі закупівлі товарів, вартість яких становить або перевищує 100 тис. грн, можуть використовувати електронний каталог відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», з урахуванням положень, визначених Особливостями.

Таким чином, при закупівлі з вартісними межами від 0,01 до 100 тис. грн замовник має право використовувати каталог, але не зобов’язаний, замовник також може укласти «прямий» договір та провести закупівлю без використання ЕСЗ.

При закупівлі з вартісними межами від 100 тис. грн та без граничних обмежень так само замовник має право використовувати каталог, але не зобов’язаний, може також провести відкриті торги.

При цьому замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, що закуповують за переліком товарів згідно з додатком до Особливостей від 1 коп. до 50 тис. грн, можуть використати електронний каталог, але не зобов’язані, а при закупівлі від 50 тис. грн зобов’язані користуватися електронним каталогом.

Читайте «Вартісні межі електронного каталогу з 01.09.2023 зміняться на „до“ та „з“ 500 тис. грн. Чи ні?» та «Алгоритм закупівель із використанням електронного каталогу за Особливостями з 01.09.2023».

Усі необхідні приклади документів для здійснення закупівель через електронний каталог ви знайдете в електронній книзі «Прозорро Маркет з прикладами документів»:

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».