- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Добірка питань-відповідей щодо проведення ЗПП

У матеріалі надаємо відповіді на питання, які наразі найчастіше виникають у замовників під час проведення запиту пропозицій постачальників.

Питання № 1 передплатника порталу

Відповідь експерта

Особливості не містять заборони щодо збільшення очікуваної вартості закупівлі при повторному оголошенні запиту. Тож ви маєте можливість збільшити очікувану вартість, окрім випадку, якщо здійснювалась закупівля медичних засобів чи медичних виробів відповідно до пункту 11-1 Особливостей. У такому разі збільшувати ціну заборонено, адже відповідно до абзацу 2 пункту 11-1 Особливостей, якщо закупівля через каталоги не відбулась, замовник може провести відкриті торги, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або повторно використати каталоги.

Також рекомендую ознайомитись зі статтею «Основні проблемні питання щодо застосування електронного каталогу (Prozorro Market) з 01.09.2023».

За нагоди скористайтеся протоколом про закупівлю через Prozorro Market від 100 тис. грн.

Питання № 2 передплатника порталу

Відповідь експерта

Якщо замовник, який підпадає під пункт 11-1 та закуповує товар з переліку, визначеного у пункті 11-1, провів запит пропозицій постачальників, який не відбувся, після чого провів відкриті торги, які не відбулися через відсутність учасників, то, враховуючи норми Особливостей,  він може укласти прямий договір на підставі підпункту 6 пункту 13 Особливостей.

 Приклади  обґрунтувань по кожному підпункту пункту 13 Особливостей ви знайдете у матеріалах:

 «Документи для обґрунтування закупівлі згідно з пунктом 13 Особливостей (частина 1)»;

 «Приклади документів для обґрунтування закупівлі за виключеннями згідно з пунктом 13 Особливостей (частина 2)».

Питання  № 3 передплатника порталу

Відповідь експерта

Тобто учасник заздалегідь має можливість ознайомитися з проєктом договору та його умовами.

При цьому  пунктом 66 Порядку формування та використання е-каталогу визначено, що замовник укладає договір про закупівлю з переможцем відбору не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання від переможця відбору повідомлення щодо наміру укласти договір про закупівлю.

Якщо учасник-переможець не підписує договір у строк, визначений абзацом першим пункту 66 цього Порядку, замовник, куруючись підпунктом 1 пункту 64 Порядку, відхиляє пропозицію переможця відбору.

Читайте також «Помилка переможця в технічній специфікації під час проведення ЗПП: як діяти замовнику?» та «Три питання-відповіді щодо запиту пропозицій постачальників».

Усі необхідні приклади документів для здійснення закупівель через електронний каталог ви знайдете в електронній книзі «Прозорро Маркет з прикладами документів»:

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».