- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Добірка питань у зв’язку зі змінами до Особливостей від 11.07.2023

Питання передплатника порталу:

  1. Планується тендер на закупівлю лабораторних реактивів, пробірок тощо. Деякі групи позицій ідуть по різних ДК. Деякі позиції є в переліку (згідно з постановою КМУ № 686 від 07.07.2023). Як визначати цей поріг у 50 тисяч — сумарно чи по кодах ДК?
  2. Якщо оголошувати ЗЦП, можу оголосити декілька різних позицій, що підпадають під один код ДК, чи кожну позицію з переліку робити окремо?

Відповідь експерта

По першому питанню: у разі, якщо ви замовник, який підпадає під дію пункту 11-1 Особливостей, вам потрібно здійснювати закупівлі окремих позицій, визначених у Переліку лікарських засобів та медичних виробів, що є додатком до Особливостей (далі — Перелік), шляхом проведення запиту ціни пропозиції. Для закупівлі інших позицій, які не входять до Переліку, ви можете провести процедуру відкритих торгів або так само скористатися електронним каталогом та провести запит цінових пропозицій.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 2 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі (далі — Порядок визначення) лікарські засоби визначаються за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника. При цьому під час здійснення закупівлі медичних виробів предмет закупівлі визначається відповідно до пункту 3 розділу I Порядку визначення за показником четвертої цифри ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника, оскільки медичні вироби відносяться до товарів. Але не забувайте також додатково визначати і зазначати код національного класифікатора НК 024:2023 «Класифікатор медичних виробів». Тобто в разі закупівлі лікарських засобів код ДК визначається по третій цифрі, а в разі закупівлі медичних виробів — по четвертій, потім закупівля «сумується» по кожному окремому коду. За нагоди радимо ознайомитися зі статтею «Тринадцяті зміни до Особливостей: у чому полягають, яких замовників та товарів торкнуться?».

Щодо другого питання: якщо декілька різних позицій з Переліку підпадають під один код ДК, ви можете провести одну закупівлю через запит ціни пропозиції всіх цих позицій або кожну позицію закуповувати окремо, але в будь-якому разі визначення предмета закупівлі відбувається за одним кодом ДК та закупівля проводиться з дотриманням вартісних меж саме по коду ДК. Нагадаємо, що пунктом 6 Особливостей передбачено, що замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури закупівлі відкриті торги/використання електронного каталогу (у разі закупівлі товару), визначеної цими особливостями. Також рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Усе, що потрібно знати про визначення предмета закупівлі: частина друга».

Питання передплатника порталу:

Відповідь експерта

І лише якщо закупівля з використанням електронного каталогу шляхом запиту ціни пропозицій постачальників не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі, або повторно шляхом запиту ціни пропозицій.

Читайте також статтю «Алгоритм закупівель лікарських засобів та медичних виробів за переліком для окремих замовників з використанням каталогу з 11.07.2023».

У разі потреби використовуйте приклади документів:

Нагадаємо, що правові документи, що розкривають специфіку медичних закупівель, можна знайти у «Правовій базі» у розділі «Медичні закупівлі».

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».