- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Закупівля лікарських засобів. Частина товару підпадає під пункт 11-1 Особливостей, а частина — ні. Як бути?

Закупівля лікарських засобів. Частина товару підпадає під пункт 11-1 Особливостей, а частина — ні. Як бути? Чи можна все закупити через запит пропозицій постачальників? Або товари з переліку, про який йдеться у пункті 11-1, закупити через каталог, а інші товари — шляхом проведення відкритих торгів? Читайте у матеріалі.

Питання передплатника порталу

Закупівля через Прозорро Маркет

Тобто закупівля через Прозорро Маркет є обов’язком замовника, якщо товар підпадає під пункт 11-1 Особливостей та очікувана вартість дорівнює або перевищує 50 тис. грн.

Зверніть увагу: у матеріалі «Коли обов’язково проводити запит пропозицій постачальників: практика ДАСУ» ми розглянули висновок моніторингу, за наслідком якого ДАСУ встановила, що замовник припустився порушення при закупівлі товару, що підпадає під пункт 11-1 Особливостей, шляхом проведення відкритих торгів.

Якщо частина товарів входить у перелік товарів згідно з додатком до Особливостей, про який йдеться у пункті 11-1, а частина не входить, замовник має зважати на річну потребу по цьому предмету закупівлі.

Визначення предмета закупівлі лікарських засобів

Щодо визначення предмета закупівлі лікарських засобів, нагадаємо, що відповідно до пункту 2 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі (далі — Порядок визначення) лікарські засоби визначаються за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника. Лікарські засоби переважно закуповують за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника: 33600000-6 Фармацевтична продукція. Детальніше — у статті «Усе, що потрібно знати про визначення предмета закупівлі: частина друга».

Закупівля лікарських засобів та медичних виробів

Тобто, якщо загальна річна потреба за кодом ДК 33600000-6 перевищує 100 тис. грн, то при закупівлі товарів від 50 тис. грн з переліку за пунктом 11-1 замовник обов’язково використовує електронний каталог, а на залишок може провести відкриті торги або так само скористатися електронним каталогом. 

Наприклад, по товарах з переліку за пунктом 11-1 очікувана вартість становить 60 тис. грн, а по лікарських засобах, які не входять до переліку, — 70 тис. грн. У такому випадку замовник на 60 тис. грн зобов’язаний провести запит пропозицій постачальників, а товар на 70 тис. грн може закуповувати шляхом проведення відкритих торгів або через електронний каталог за власним бажанням.

«Прямий» договір замовник може укласти лише у випадку, коли річна потреба за кодом ДК 33600000-6 не перевищує «надпорогові» межі, тобто 100 тис. грн.

Наприклад, по товарах з переліку за пунктом 11-1 очікувана вартість становить 55 тис. грн, а по товарах, які не входять до переліку, — 30 тис. грн, тобто очікувана вартість за кодом ДК 33600000-6 становить 85 тис. грн. У такому випадку замовник на 55 тис. грн обов’язково проводить запит пропозицій постачальників, а на 30 тис. грн має можливість укласти «прямий» договір.

Радимо ознайомитися зі статтею «Один лікарський засіб є в переліку до Особливостей, але іншого немає: чи правомірно обидва закупити через запит ціни пропозиції?».

За нагоди скористайтеся зразками протоколу про закупівлю лікарських засобів та медичних виробів через Prozorro Market (за Особливостями)протоколу щодо закупівлі лікарських засобів та медичних матеріалів за відкритими торгами у разі, якщо не відбувся ЗЦП.

Дізнатися про всі тонкощі використання Прозорро Маркет вам допоможе електронна книга «Прозорро Маркет з прикладами документів».