- Радник у сфері публічних закупівель - https://radnuk.com.ua -

Які протоколи потрібно складати уповноваженій особі в запиті пропозицій постачальників (ЗПП)

Зведений перелік рішень УО в ЗПП. Які протоколи потрібно складати уповноваженій особі в запиті пропозицій постачальників, дізнаєтесь далі.

Уповноважені особи закуповують в електронному каталозі Прозорро Маркет шляхом проведення запиту пропозицій постачальників (ЗПП) згідно з

Під час проведення ЗПП уповноважена особа приймає рішення у вигляді протоколу. Далі сформуємо примірний перелік протоколів, які потрібно складати під час проведення ЗПП. Але якщо ви хочете пригадати загальні правила оформлення протоколів, то варто спершу прочитати статтю «Протокол уповноваженої особи: нумерація, правила, приклади».

Зведений перелік протоколів, які потрібно складати в ЗПП

Під час якого етапу потрібно складати протокол

Приклад протоколу

Оприлюднення річного плану закупівель (або змін до нього) та прийняття рішення про проведення ЗПП

Можете завантажити:

 Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження в річному плані закупівель, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника (частина 1 статті 4 Закону, враховуючи пункт 14 Особливостей) — шпаргалка щодо інформації, яку можна не зазначати в електронній системі закупівель під час проведення закупівель відповідно до Постанови 1178.

 Також зафіксуємо протоколи для купівлі порталу Радник:

Відхилення переможця відбору

За пунктом 64 Порядку № 822 замовник відхиляє пропозицію переможця відбору, якщо постачальник:

  1. не підписав договір у строк, визначений абзацом першим пункту 66 Порядку № 822 (не пізніше ніж через п’ять календарних днів з дня визначення електронною системою закупівель постачальника переможцем відбору. У разі обґрунтованої потреби строк для укладення договору може бути продовжений до 10 календарних днів) (Протокол відхилення переможця відбору у разі непідписання договору у строк, визначений Порядком № 822 (пп. 1 п. 64 Порядку));
  2. письмово відмовився від укладення договору на умовах, визначених замовником у запиті пропозицій постачальників, зокрема у проєкті договору, що є складовою частиною запиту пропозицій постачальників (Протокол відхилення переможця відбору у разі непідписання договору на умовах, визначених замовником у запиті пропозицій постачальників (пп. 2 п. 64 Порядку));
  3. пропонує товар походженням з Російської Федерації/Республіки Білорусь (Протокол відхилення переможця відбору, якщо запропоновано товар з рф/рб відповідно до пп. 3 п. 64 Порядку № 822).

Відміна замовником запиту пропозицій постачальників

За пунктом 65 Порядку № 822 замовник може відмінити запит пропозицій постачальників до укладення договору в разі:

  1. відсутності подальшої потреби в закупівлі (Протокол відміни запиту пропозицій постачальників у разі відсутності подальшої потреби);
  2. скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі (Протокол відміни запиту пропозицій постачальників у разі скорочення обсягу видатків);
  3. якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили (Протокол відміни запиту пропозицій постачальників у разі обставин непереборної сили).

Часто питають: чи потрібно робити протокол після визначення переможця ЗПП? — Ні, оскільки уповноважена особа в такому випадку рішень не приймає. Відповідно до пункту 61 Порядку № 822 оцінка пропозицій постачальників проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі інформації, зазначеної замовником в запиті пропозицій.

Висновки

Рекомендуємо УО мати відповідні протоколи на трьох етапах проведення ЗПП: оприлюднення річного плану закупівель (або змін до нього) та прийняття рішення про проведення ЗПП; у разі відхилення переможця відбору; у разі відміни замовником запиту пропозицій постачальників.

На інших етапах проведення ЗПП законодавчого обов’язку складати протокол УО немає. Користуйтесь алгоритмом закупівель через електронний каталог за Особливостями та використовуйте електронну книгу «Прозорро Маркет з прикладами документів».